Neplatené stáže v Apple? Zabudnite. Firma sa stážistom bohato odmeňuje
Dostať sa na dobrú stáž je snom mnohým študujúcich či tých, ktorí práve vyšli školu. Keď za ňu aj dobre zaplatia, je to akoby sa dotyčným splnil sen. Firma Apple na svojich stážistoch rozhodne nešetrí.
Aký je v tom celom háčik? Stopercentná dôvernosť
Keď sa človek dostane do Apple, teda do jednej z najväčších spoločností na svete, aj ako stážista si príde na svoje, získa totiž nezanedbateľné benefity.
Na praxi v Apple si podľa reportu webu Business Insider jedinec môže zarobiť až 7 000 dolárov za mesiac alebo 80 000 za rok. Ako pre Mashable povedal jeden bývalý stážista, spoločnosť im platila okolo 2 500 dolárov za mesiac za part-time prácu. Ak by chceli zarobiť 5 000 dolárov mesačne alebo 60 000 ročne, museli by pracovať na plný úväzok.
Aký je v tom celom háčik? Stopercentná dôvernosť. Ak kandidáti na stáž prejdú pohovorom a dostanú ponuku na stáž vo firme, Apple vyžaduje, aby všetko, čo vidia, počujú a na čom pracujú, zostalo dôverné.
Aby sa spoločnosti darilo požiadavku ohľadom potenciálneho nevynášania informácií zachovať lepšie, udržuje jednotlivé oddelenia „v tme“ – jedno oddelenie nevie, čo robí druhé. Apple tiež bazíruje na tom, že niektoré časti budov sú jednoducho prístupné len pre určitých zamestnancov.
Zaujímavé je, že platy stážistov v Apple sú približne porovnateľné s platmi, ktoré svojim stážistom ponúkajú iné vrcholové tech spoločností.
Stážisti Facebook a LinkedIn zarábajú údajne priemerne cez 6 200 dolárov mesačne, čo ročne činí 74 400 dolárov. A čo viac, stážisti v Palantire a VMware zarobia ešte viac, čím sa vyrovnajú „kolegom“ z Apple.