Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Eurowag poskytuje mýtne služby po celej Európe

Truck,Driving,To,Toll,Booth
Foto: Shutterstock
20. septembra 2023 Autor Informačný servis Tlačiť

Hľadáte jednoduchší spôsob, ako spravovať mýtne poplatky v rámci celej Európy? ➡️ Eurowag vám umožňuje jednoducho platiť mýto pomocou jediného zariadenia a jedinej faktúry.

Eurowag poskytuje mýtne služby po celej Európe

Platenie mýta by malo byť jednoduché, však? Jednoducho jazdíte, kým nenarazíte na mýtnu stanicu, a potom zaplatíte požadovanú sumu. Moderné mýtne systémy sú v skutočnosti viac zložité a platenie nemusí byť také jednoduché, ako si myslíte.

Jednotlivé typy mýtnych systémov pritom prinášajú rôzne výhody a nevýhody, či už ide o tradičné mýtne stanice, kde sa platí manuálne, alebo o modernejšie elektronické mýtne systémy. Každý systém si vyžaduje určitú úroveň zodpovednosti platiteľa. Napríklad si musíte dávať pozor, či ste vopred zaregistrovali vozidlo na príslušnom mýtnom úrade, alebo či máte poruke dostatočný obnos peňazí vo vyhovujúcej mene.

Našťastie je tu spoločnosť Eurowag, ktorá ponúka moderné riešenia na jednoduché platenie mýta v Európe.

Viacero krajín, viacero systémov, viacero spôsobov platby

Európa je zmesou rôznych kultúr, jazykov a vládnych usporiadaní. Nie je teda žiadnym prekvapením, že platené úseky diaľnic v Európe takisto prekypujú rozmanitosťou mýtnych systémov a spôsobov výberu mýta. Vzhľadom na množstvo odlišných systémov môže byť náročné udržať si prehľad o tom, ako uhradiť mýto v jednotlivých európskych krajinách.

Najjednoduchší spôsob je manuálny výber mýta na mýtnej stanici. Pri tomto type platby musia vodiči zastaviť pri špeciálnej stanici na spoplatnenej ceste a uhradiť požadovanú sumu v hotovosti alebo kartou. Až potom môžu pokračovať v jazde. Keďže sa ale na európskom kontinente používa viacero rôznych mien, hotovostná platba na mýtnej stanici je pomerne nepraktické riešenie. Dokonca aj použitie debetnej alebo kreditnej karty môže byť problém, ak v danej krajine nie je daná karta akceptovaná.

Čoraz rozšírenejším riešením je preto elektronický výber mýta (ETC), ktorý prebieha prostredníctvom palubnej jednotky (OBU) a využíva technológiu rádiofrekvenčnej identifikácie (RFID). Len čo vozidlo prejde cez bod výberu mýta, z jednotky sa automaticky stiahne požadovaný poplatok. V rámci systému ETC je platba oveľa jednoduchšia, pretože sa pri nej využíva špeciálny účet (na predplatenie alebo následné platenie mýta), na ktorý majiteľ vozidla dostane potvrdenie o poplatkoch uhradených počas daného fakturačného obdobia. Tento systém úplne vylučuje platby v hotovosti a umožňuje vodičom prechádzať cez mýtne brány bez zastavenia.

V niektorých krajinách sa používa mýtny systém založený na prejdenej vzdialenosti. V takom prípade sa mýtne poplatky vypočítajú podľa vzdialenosti prejdenej po platených úsekoch diaľnic a ciest pomocou GPS technológie sledujúcej pohyb vozidla. Výber mýta na základe vzdialenosti pomocou systému ETC v spojení s jednotkou OBU umožňuje jednoduché uskutočnenie platby. Na mnohých platených úsekoch diaľnic využívajúcich tento systém je však naďalej možné platiť aj v hotovosti alebo kartou na mýtnej stanici.

Ďalšou možnosťou výberu mýta používanou v niektorých európskych krajinách je systém diaľničných známok. V rámci tohto systému si vodiči musia vopred zakúpiť papierovú alebo digitálnu nálepku, ktorá má obmedzenú platnosť, napríklad jeden mesiac alebo rok. Platené úseky diaľnic vyžadujúce diaľničnú známku predstavujú najjednoduchší spôsob platby, pretože známku možno zakúpiť s predstihom, prostredníctvom webu a registrovaného online účtu. Platná diaľničná známka v papierovej podobe musí byť počas jazdy po spoplatnených cestách v jurisdikcii vydávajúceho orgánu jasne viditeľná na čelnom skle a potom už nie sú potrebné žiadne ďalšie platby. Tento spôsob však môžu využiť len osobné autá, resp. vozidlá do 3,5 tony.

V snahe zjednodušiť výber mýta bola zavedená takzvaná Európska služba elektronického výberu mýta (EETS) umožňujúca jednotné platby v krajinách EÚ. V rámci tejto služby môžu vodiči uhradiť mýto na území celej EÚ pomocou jednotky OBU s certifikátom EETS, pričom takáto jednotka je spravovaná poskytovateľom EETS, akým je spoločnosť Eurowag.

Mýtne služby spoločnosti Eurowag

Moderné mýtne riešenia od spoločnosti Eurowag vás podržia, kamkoľvek vás cesta zavedie. Naša jednotka OBU s certifikátom EETS je ako stvorená na zjednodušenie elektronickej úhrady mýta, pretože na základe jedinej zmluvy umožňuje bezhotovostnú platbu mýta v 23 krajinách. Stačí vám teda jedna mýtna jednotka a jedna faktúra a môžete si vychutnávať bezstarostné jazdy po celej Európe, bez ohľadu na to, aký mýtny systém majú jednotlivé krajiny zavedený. Vďaka 24/7 zákazníckej podpore vo vašom jazyku sa so spoločnosťou Eurowag nikdy nestratíte.

Platba mýta však nie je jediná oblasť, v ktorej vám môže byť spoločnosť Eurowag nápomocná. Prostredníctvom našej palubnej jednotky OBU s certifikátom EETS (EVA) poskytujeme aj výkonné nástroje na správu vozového parku, integrovanú technológiu prevencie podvodov pri tankovaní a ešte oveľa viac. Vďaka tomuto šikovnému zariadeniu môžete tiež sledovať vozidlá v reálnom čase, lepšie a efektívnejšie plánovať trasy, sledovať metriky na zlepšenie výkonu vodiča a znížiť náklady na pohonné hmoty až o 20 %.

Eurowag má pre vás vhodné riešenie bez ohľadu na veľkosť vášho vozového parku! Obráťte sa na nás ešte dnes a zistite, prečo sme najdôveryhodnejším partnerom v európskom odvetví komerčnej dopravy.

Bezstarostná úhrada mýta v celej Európe vďaka spoločnosti Eurowag!

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Eurowagmýtne službymýtoPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X