Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Koľko stojí reklama na Facebooku a oplatí sa do nej investovať?

reklama na facebooku
reklama na facebooku Foto: Getty Images
4. novembra 2020 Autor Mgr. Silvia HanováZdroj Podnikam.sk Tlačiť

Facebook tvorí spolu s Instagramom obrovskú sociálnu sieť a komunikačnú platformu, ktorá predstavuje efektívny reklamný nástroj a veľký priestor pre propagáciu akéhokoľvek podnikania. Popularita Facebooku je aj v súčasnosti stále veľmi vysoká a vďaka svojej bezhraničnosti predstavuje pre podnikateľov atraktívnu a cenovo dostupnú príležitosť na zviditeľnenie ich podnikateľskej činnosti.

Biznis model postavený na reklame

Už od svojho vzniku bol Facebook postavený ako biznis model s cieľom predávať reklamu a počet podnikateľov využívajúcich platenú propagáciu na tejto sociálnej sieti sa z roka na rok zvyšuje. Zo zverejnených údajov vyplýva, že okrem samotných platiteľov reklamy rastie aj počet denne aktívnych užívateľov sociálnej siete, čo v praxi znamená, že platiteľom reklamy sa zväčšuje aj potenciálna sieť klientov. Podnikatelia môžu využívať reklamu na Facebooku sami alebo môžu v tejto súvislosti osloviť profesionálov pôsobiacich v oblasti marketingu a reklamy.

Sociálne siete sa stali integrálnou súčasťou života mnohých z nás a Facebook tak disponuje obrovskou základňou užívateľov, ktorí ho využívajú na dennej báze. Prepracovaný reklamný algoritmus, možnosť pre zadanie rôznych typov cielených reklám, nástroje využívajúce umelú inteligenciu a množstvo denne prítomných užívateľov, robia z Facebooku zaujímavú možnosť zviditeľnenia a zlepšenia predajov pre spoločnosti aj fyzické osoby podnikateľov.

V prémiovej časti obsahu nájdete:

  • Koľko stojí reklama na Facebooku?
  • Je reklama na Facebooku lacná v porovnaní s inými typmi propagačných nástrojov?

Koľko stojí reklama na Facebooku?

Hneď v úvode je potrebné povedať, že cena reklamy na Facebooku vždy závisí od konkrétneho prípadu a faktorov nastavenia. Pri výbere reklamy vždy závisí aj od toho,  v akom štádiu podnikania sa podnikateľ nachádza, či je úplne na začiatku a investuje do reklamy aj v iných oblastiach, alebo chce podnikanie rozšíriť, prípadne propagovať len novú službu alebo produktu.

Exkluzívny obsah pre členov klubu

Tu sa nachádza obsah prístupný iba členom Klubu Podnikam.sk. Ziskajte pristup k celému článku a všetky výhody členstva klubu.

K téme

Témy

knowhowPrémiový obsahreklama na facebookurok neurčený

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Internetová reklama

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

28sep8:30Daňová akadémia: Špecialista DPH, DzP a medzinárodného zdaňovania8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

28sep8:30Daňová akadémia: Špecialista DPH, DzP a medzinárodného zdaňovania8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

28sep8:30Daňová akadémia: Špecialista DPH, DzP a medzinárodného zdaňovania8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X