Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Majetok nadácií na Slovensku bol vlani takmer 80 mil. eur

Majetok nadácií na Slovensku bol vlani takmer 80 mil. eur
Ilustračné foto SITA
26. novembra 2012 Autor Podnikam.SK, SITA Tlačiť

Celkový majetok na Slovensku registrovaných nadácií, ktoré zaslali výročnú správu na ministerstvo vnútra, bol v predchádzajúcom roku takmer 80 miliónov eur.

 
Ako ďalej uviedla Milica Danková z Centra pre filantropiu, v roku 2010 to bola suma 101,8 milióna eur. Rozdiel je podľa jej slov spôsobený aj tým, že Nadácia Intenda mala v roku 2010 nadačné imanie 20,6 milióna eur a vlani 1,96 milióna eur, čo predstavuje rozdiel takmer 19 miliónov eur.
 

O tretinu menej grantov

(SITA) – „Podľa dostupných údajov poskytli súkromné nadácie vlani dary a granty v hodnote 21,4 milióna eur, čo je o 11,4 milióna eur menej ako v predchádzajúcom roku,“ priblížila Danková. Napríklad Nadácia Pázmány Péter Alapítvány grantovala o 3,9 milióna eur menej, Medical – Nadácia o dva milióny eur menej, o približne milión eur menej grantovali nadácie Socia – nadácia na podporu sociálnych zmien, Nadácia Ekopolis, Nadácia na podporu občianskych aktivít a Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. 
 
 
 
Výnosy nadácií predstavujú financie získané z dvoch percent asignácie daní fyzických a právnických osôb, od súkromných spoločností, od individuálnych darcov väčšinou z verejnej zbierky, granty od zahraničných darcov – nadácií alebo aj dotácií z verejných zdrojov, predovšetkým Úradu vlády SR alebo v menšej miere výnosy získané vlastnou činnosťou. „Nadácie majú možnosti zhodnocovať svoj majetok a výnosy z takýchto investícií ďalej rozdeľovať na podporu verejnoprospešných aktivít,“ poznamenala Danková. 
 
Finančné prostriedky z dvoch percent dane sa čerpajú v 15-tich mesačných cykloch. To znamená, že niektoré nadácie v roku 2011 poskytli granty z príjmov z roku 2010 a podobne príjmy z roku 2011 sa rozdeľujú ešte aj v tomto roku. Správa o finančnom stave slovenských nadácií za rok 2011 v porovnaní s rokom 2010 čerpá z údajov zapísaných k 31. decembru 2011 v registri nadácií spravovanom ministerstvom vnútra a dát uvedených vo výročných správach nadácií za rok 2011 doručených na rezort vnútra.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X