Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Mzdy rástli najrýchlejšie v predaji a oprave áut

Mzdy rástli najrýchlejšie v predaji a oprave áut
Foto: Stock Photo - image, Surachai
13. mája 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Priemerná nominálna mesačná mzda v predaji a oprave motorových vozidiel dosiahla v marci tohto roka 781 eur a v porovnaní s vlaňajškom tak vzrástla o 3,9 %.
 
Druhý najrýchlejší nárast nominálnej priemernej mzdy vykázal podľa údajov Štatistického úradu SR priemysel, a to o 3,7 % na 869 eur.
 

Mzdy ťahali hore autá

Vo vybraných trhových službách priemerná mzda vzrástla o 2,7 % a dosiahla 824 eur. Nárast nominálnej priemernej mzdy zaznamenali štatistici aj v ostatných sledovaných sektoroch, pričom len vo veľkoobchode sa nezmenila a zotrvala na úrovni 772 eur.
 
Priemerná reálna mesačná mzda, teda mzda po zohľadnení inflácie, v marci medziročne vzrástla v predaji a oprave motorových vozidiel o 2 %, v priemysle o 1,8 % a vo vybraných trhových službách o 0,8 %. V doprave a skladovaní vzrástla o 0,6 %, v ubytovaní o 0,4 % a v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev stúpla o 0,3 %.
 

 
Na druhej strane sa podľa údajov štatistického úradu znížila vo veľkoobchode o 1,9 %, v stavebníctve o 1,6 % a v informačných a komunikačných činnostiach o 0,8 %. V priemere za prvý štvrťrok tohto roka sa v porovnaní s vlaňajškom priemerná mzda zvýšila v predaji a oprave motorových vozidiel o 4,5 %, pričom dosiahla 768 eur. Vo vybraných trhových službách stúpla o 3,7 % na 824 eur a v priemysle vzrástla o 2,8 % na 837 eur.
 
Na druhej strane pokles priemernej mzdy zaznamenali štatistici v informačných a komunikačných činnostiach o 3,3 % na 1 704 eur a v doprave a skladovaní o 1,2 % na 712 eur. Reálna mesačná mzda v priemere za prvé tri mesiace vzrástla medziročne najvýraznejšie v predaji a oprave motorových vozidiel, a to o 2,3 %.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X