Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Na Slovensku by malo vzniknúť 1200 pracovných miest

Na Slovensku by malo vzniknúť 1 200 pracovných miest
Riaditeľ Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) Róbert Šimončič. Foto: SITA
10. mája 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Ako uviedol na generálny riaditeľ Slovenskej agentúry pre rozvoj obchodu a investícií (SARIO) Róbert Šimončič, agentúre sa podarilo od začiatku tohto roka uzatvoriť s investormi šesť investičných projektov v hodnote zhruba 280 mil. eur.
 
Agentúra podľa jej šéfa aktuálne rokuje s ďalšími piatimi veľkými investormi, ktorí by mohli na Slovensku investovať od 200 do 300 mil. eur a vytvoriť ďalších tritisíc nových pracovných miest.
 

Investovať tu možno budú ďalšie IT firmy

“O týchto investorov v súčasnosti bojujeme s niekoľkými inými krajinami,“ povedal po kontrolnom dni Šimončič. Podľa neho na Slovensko už smerujú nielen investori z automobilového a spracovateľského priemyslu, ale aj investori z odvetvia informačných technológií. Premiér Robert Fico počas kontrolnej návštevy v agentúre požiadal šéfa agentúry, ako aj prítomného ministra hospodárstva Tomáša Malatinského, aby vynaložili maximálne úsilie pri hľadaní zahraničných investorov, a to najmä investorov prinášajúcich investičné projekty s vyššou pridanou hodnotou.
 

 
“Ide o každé pracovné miesto,“ zdôraznil Fico. Podľa neho by mala agentúra SARIO viac spolupracovať aj s Ministerstvom zahraničných vecí SR (MZV). “Zdá sa nám, že SARIO pôsobí príliš autonómne. Požiadal som generálneho riaditeľa, aby vypracoval v spolupráci s ministerstvom hospodárstva analýzu, ktorá bude hovoriť o tom, ako zakomponovať do celého procesu aj napríklad ministerstvo zahraničných vecí, či Úrad vlády SR,“ podotkol Fico. 
 
Efektivita agentúry je podľa ministra Malatinského nasmerovaná dobre. “Každopádne máme rezervy,“ priznal. Podľa neho ministerstvo zahraničných vecí má právo hovoriť do fungovania agentúry SARIO, keďže zastrešuje zahraničných obchodných zástupcov. “Ešte je pred nami dosť roboty,“ dodal Malatinský.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X