Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Najväčší záujem o podporu zo ŠFRB bol opäť o obnovu domov

Ilustračné foto SITA
26. decembra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Opätovne neboli splnené očakávania ŠFRB z hľadiska záujmu o obstaranie nájomných bytov zo strany miest a obcí.

Najvyšší objem finančných prostriedkov sa využíva na zatepľovanie

Najväčší záujem žiadateľov o podporu zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) v tomto roku bol už tradične o obnovu bytových domov. Fond dostal celkovo 1 251 žiadostí, z toho na obnovu bytovej budovy 560, na výstavbu bytu v bytovom, rodinnom alebo polyfunkčnom dome 337, na kúpu bytu 134, na zatepľovanie bytovej budovy hradenej z eurofondov 97, na zatepľovanie bytovej budovy 85, na výstavbu nájomného bytu 37 a na výstavbu zariadení sociálnych služieb jednu žiadosť.
 
„Nepodarilo sa uspokojiť všetkých žiadateľov o podporu na obnovu a zatepľovanie bytových domov z dôvodu nedostatku finančných zdrojov vyčlenených v rozpočte fondu,“ informovala agentúru SITA riaditeľka ŠFRB Dana Pištová. Napriek tomu, že fond štyrikrát menil rozpočet a presúval do obnovy peniaze z iných účelov, kde nebol taký vysoký záujem, mnoho žiadateľov ostalo sklamaných. 
 

 
„Je mi ľúto, že opätovne neboli splnené naše očakávania z hľadiska záujmu o obstaranie nájomných bytov zo strany miest a obcí. Na Slovensku je z celkového bytového fondu iba 2,7 % nájomných bytov,“ dodala riaditeľka ŠFRB. Záujem o výstavbu nájomných bytov podľa nej prejavujú najmä menšie obce, ktoré sa týmto spôsobom snažia udržať mladých ľudí, alebo riešia ubytovanie pre seniorov. 
 

 
ŠFRB mal v tomto roku celkový rozpočet vo výške 164,96 mil. eur, čo je o 16,59 mil. eur, alebo o 11,2 % viac ako v roku 2012. Rozpočet sa upravoval v priebehu roka presunom financií podľa záujmu žiadateľov o jednotlivé účely. Na obnovu bytovej budovy bolo v rozpočte určených 86,53 mil. eur, na kúpu bytu 28,55 mil. eur, na zatepľovanie bytovej budovy 14 mil. eur, na zatepľovanie bytovej budovy hradenej z EÚ 11,53 mil. eur, na výstavbu bytu v bytovom, rodinnom alebo polyfunkčnom dome 11,09 mil. eur a na výstavbu zariadení sociálnych služieb 295,7 tis. eur. 
 
Najvyšší objem finančných prostriedkov sa tak využíva na obnovu bytových budov s cieľom znižovania ich energetickej náročnosti, znižovania spotreby tepla na vykurovanie, predĺženia ich životnosti a v konečnom dôsledku s pozitívnym ekonomickým dopadom na občanov a celú spoločnosť, uzavrela Pištová.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

29sep8:30Sledovanie stavu vlastného imania (záporné vlastné imanie, spoločnosť v kríze)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

29sep8:30Sledovanie stavu vlastného imania (záporné vlastné imanie, spoločnosť v kríze)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

02oct8:30Zákon o slobode informácií v praxi stavebných úradov – najčastejšie problémy a odporúčané riešenia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X