Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Nárast tržieb očakáva 44 % dodávateľov autopriemyslu

Ekonomika/48/narast trzieb ocakava dodavatelov automobiloveho priemyslu
Ilustračné foto SITA/AP
17. apríla 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Tretina spoločností predpokladá rast zamestnanosti porovnateľný so zvyšovaním tržieb a viac ako polovica očakáva zachovanie súčasného počtu pracovných síl. 

Problém s dostupnosťou kvalifikovanej pracovnej sily má 71 % respondentov

Nárast tržieb v tomto roku očakáva 44 % dodávateľov automobilového priemyslu, 40 % predpokladá zachovanie ich objemu na úrovni roku 2013. Vyplýva to z prieskumu poradenskej spoločnosti PwC, ktorý uskutočnila v spolupráci so Zväzom automobilového priemyslu (ZAP) SR.
 
Tretina spoločností podľa zverejnených informácií predpokladá rast zamestnanosti porovnateľný so zvyšovaním tržieb a viac ako polovica očakáva zachovanie súčasného počtu pracovných síl. Automobilový priemysel sa bude v budúcnosti podľa 60 % dodávateľov orientovať na životné prostredie a recykláciu. Viac ako 50 % opýtaných uviedlo, že automobilový segment sa sústredí najmä na náklady na suroviny a materiál. 
 

 
Dve tretiny respondentov potvrdili zachovanie existujúcej výroby na Slovensku v najbližšom období a asi štvrtina dodávateľov potvrdila predpokladaný presun výroby na naše územie v krátkodobom horizonte. Pozitívnym signálom pre dodávateľov je podľa poradenskej spoločnosti aj rastúci trend lokalizácie nákupov v SR. Pri štvrtine respondentov dosahuje podiel lokálnych nákupov až 20 %. 
 
Jednou z najväčších výziev pre dodávateľov je dostupnosť kvalifikovanej pracovnej sily. Na Slovensku tento problém potvrdilo až 71 % respondentov. Zaškolenie nových zamestnancov trvá spravidla dva až osem týždňov, následné získanie požadovaných zručností si vyžiada ďalšie tri až šesť mesiacov, pričom jedna šestina opýtaných uviedla až jeden rok. Prieskumu sa zúčastnilo 48 dodávateľov automobilového priemyslu na Slovensku, ktorí odpovedali prostredníctvom online dotazníka v období od 5. do 31. marca. 
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X