Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Nové slovenské eurobondy sú najlacnejšie v histórii

Nové slovenské eurobondy sú najlacnejšie v histórii
24. mája 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Slovensku sa v tomto roku darí predávať na európskom finančnom trhu svoje eurobondové emisie za historicky najlepších podmienok.
 
Potvrdil to aj štvrtkový syndikovaný predaj 5,5-ročného dlhopisu, pri ktorom Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity predala cenné papiere za 1 mld. eur pri takmer trojnásobnom dopyte. Bondy sa pritom predávali s výnosom do splatnosti na úrovni 1,6 % p.a.
 

Finančné trhy Slovensku veria

„Ide o najlacnejší slovenský dlhopis v histórii, zároveň najlacnejší benchmarkový dlhopis, najlacnejší 5-ročný dlhopis a najlacnejší slovenský dlhopis predaný syndikovaným spôsobom na európskom finančnom trhu,“ uviedol hovorca ministerstva financií Radko Kuruc. Ako dodal, takýto výsledok je prejavom dôvery finančných trhov a potvrdenie, že konsolidácia verejných financií ide správnym smerom. 
 

 
Celkový dopyt po slovenských dlhopisoch splatných v novembri 2018 pri štvrtkovom predaji dosiahol podľa Agentúry pre riadenie dlhu a likvidity 2,81 mld. eur. Štát ponúkal investorom dlhopisy s kupónom na úrovni 1,5 % p.a. a pri predaji dosiahla akceptovaná cena 99,522 %. Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity avizovala novú eurobondovú emisiu už v stredu. Vtedy oznámila, že poverila tri domáce banky manažovaním novej emisie 5,5-ročných bondov. Manažérmi emisie boli Československá obchodná banka, Tatra banka a Všeobecná úverová banka. 
 
Naposledy Slovensko predtým ponúkalo investorom na medzinárodných trhoch veľkú benchmarkovú emisiu eurobondov vo februári tohto roka. Už pri tomto predaji sa dosiahli historicky najlepšie podmienky pri porovnateľných emisiách. Vtedy štát predal cenné papiere za 1,75 mld. eur, pričom dopyt dosiahol 2,2 mld. eur. Desaťročný dlhopis s 3-percentným kupónom sa predával s výnosom do splatnosti na úrovni 3,13 % p.a. s ohodnotením 122 bázických bodov nad referenčnou sadzbou, čím stal najlacnejším slovenským dlhodobým bondom v histórii.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X