Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Podvodníci na DPH sa presúvajú do Českej republiky

Podvodníci na DPH sa presúvajú do Českej republiky
Zľava: Predseda vlády ÈR Bohuslav Sobotka a predseda vlády SR Robert Fico poèas fototermínu vo vstupnej hale Úradu vlády SR. Bratislava, 13. február 2014. Foto: SITA/Ján Slovák Predseda vlády ČR Bohuslav Sobotka na návšteve SR. Foto: SITA
13. februára 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Český premiér vyjadril záujem o zavedenie bločkovej lotérie v Česku.

Bohuslav Sobotka ocenil zavedenie systému kontrolných výkazov k DPH

Časť podvodníkov na dani z pridanej hodnoty sa presúva do Českej republiky. Vo štvrtok o tom na tlačovej konferencii informoval minister financií Peter Kažimír. Podľa neho je to výsledkom systematických opatrení. „Môžem potvrdiť, že niektoré firmy sa sťahujú, pretože sú na Slovensku vyšetrované kvôli daňovým únikom, alebo skončili svoj biznis model, lebo bola zavedená reverse charge, teda obrátená daň pri obchodovaní napríklad s poľnohospodárskymi produktmi,“ informoval Kažimír.
 
Médiá podľa Kažimíra často dávajú priestor na vyjadrenie subjektom, ktoré sa sťažujú na kvalitu podnikateľského prostredia. Pritom aj za najšľachetnejšími slovami sa skrývajú nekalé úmysly. Minister zároveň informoval, že rezort financií má výsledky, o ktorých bude v najbližších dňoch informovať. „Budeme prezentovať novú daňovú prognózu. Čísla, ktoré uvidíte, potvrdia to, že to malo zmysel, pretože príjmy štátu sa dvíhajú,“ uviedol šéf rezortu financií. Za dôležitý faktor v boji proti daňovým únikom pritom označil nadrezortnú spoluprácu. 
 

 
Pri štvrtkovej návšteve Slovenska vyjadril záujem o zavedenie bločkovej lotérie v Česku na tlačovej konferencii aj predseda vlády ČR Bohuslav Sobotka. Súčasťou programu novej koalície v Česku je podľa neho aj zavedenie evidencie tržieb, čo predstavuje novú generáciu registračných pokladníc. „Veľmi radi by sme ju doplnili taktiež bločkovou lotériou, ktorá formou hry vťahuje spotrebiteľov do v zásade laickej pomoci štátu pri kontrole účteniek a do boja proti daňovým únikom,“ povedal Sobotka. 
 
Český premiér dodal, že čísla a informácie, ktoré mal možnosť na Ministerstve financií SR vidieť, ho utvrdili v tom, že česká vláda v tomto smere bude postupovať. „Veľmi rád využívam aj tú podanú pomocnú ruku slovenského ministerstva financií, aby sme naďalej konzultovali všetky prijímané opatrenia, pretože daňové úniky nepoznajú hranice, nerešpektujú hranice,“ zdôraznil Sobotka. Spolupráca medzi českou a slovenskou daňovou správou je tak podľa neho jednoznačne potrebná. 
 

Česi chcú daňovú kobru

Český premiér ocenil aj zavedenie systému kontrolných výkazov. „Opäť, v prípade kontrolných výkazov, ktoré sa týkajú dane z pridanej hodnoty, je to vec ktorou by sa česká daňová správa mohla veľmi dobre inšpirovať,“ podotkol Sobotka. V Česku podľa neho stratili v boji proti daňovým únikom veľa času, a to napríklad aj tým, že pred pár rokmi bola v ČR zrušená finančná polícia. „Mal som tiež možnosť získať informácie o fungovaní tímu kobra, ktorý sa osvedčil. My takúto kobru budeme potrebovať aj v Česku,“ poznamenal Sobotka a ocenil intenzívnu spoluprácu medzi ministerstvom vnútra a ministerstvom financií v snahe vytvoriť podobný tím. 
 
Šéf slovenského rezortu financií Kažimír taktiež skonštatoval, že od českej strany sa môžeme veľa naučiť v oblasti colníctva, konkrétne v rámci proklientskej orientácie. Dôvodom je fakt, že colné správy v Európe medzi sebou súťažia, pretože chcú, aby sa preclievanie tovaru konalo v tej-ktorej krajine. Chcú tak, aby v nej zostali prostriedky z preclievania tovaru, uzavrel Kažimír. 
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

05dec8:30Čierne stavby v obci a prechod kompetencií na nové stavebné úrady8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X