Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Priemerná mzda rástla vo februári vo väčšine odvetví

Ekonomika/48/priemerna mzda rastla februari vacsine odvetvi
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
11. apríla 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Najviac mzda rástla v informačných a komunikačných činnostiach, v doprave a vo veľkoobchode.

Priemerná nominálna mesačná mzda v IT je 1 828 eur

Priemerná nominálna mesačná mzda sa vo februári 2014 oproti tomu istému obdobiu minulého roka zvýšila vo väčšine odvetví. Najviac rástla v informačných a komunikačných činnostiach o 9,1 %, kde dosiahla 1 828 eur, v doprave a skladovaní o 7,2 % na 725 eur a vo veľkoobchode o 6,8 % na 788 eur. Vyplýva to z údajov Štatistického úradu SR.
 
Priemerná nominálna mesačná mzda medziročne stúpla aj v predaji a oprave motorových vozidiel o 4,9 % na 792 eur, v priemysle o 4,9 % na 840 eur, v ubytovaní o 2,5 % na 580 eur a v maloobchode o 1,6 % na 562 eur. Naopak, jej pokles zaznamenali v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 2,7 % na 357 eur, vo vybraných trhových službách o 2,5 % na 809 eur a v stavebníctve o 2,1 % na 547 eur. 
 
Priemerná reálna mesačná mzda v medziročnom porovnaní vzrástla v informačných a komunikačných činnostiach o 9,2 %, v doprave a skladovaní o 7,3 %, vo veľkoobchode o 6,9 %. Smerom nahor išla aj v predaji a oprave motorových vozidiel a v priemysle zhodne o 5 %, v ubytovaní o 2,6 % a v maloobchode o 1,7 %. Na druhej strane sa znížila v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 2,6 %, vo vybraných trhových službách o 2,4 % a v stavebníctve o 2 %. 
 

 
V priemere za dva mesiace tohto roka oproti tomu istému obdobiu vlaňajška mzda stúpla v informačných a komunikačných činnostiach o 9,2 %, kde dosiahla 1 813 eur, vo veľkoobchode o 8,5 % na 806 eur, v doprave a skladovaní o 7,1 % na 741 eur, v predaji a oprave motorových vozidiel o 6,6 % na 811 eur. Mzda sa zvýšila aj v priemysle o 4,7 %, dostala sa tak na úroveň 861 eur, v maloobchode o 2,5 % na 571 eur a v ubytovaní o 1,7 % na 582 eur. Opačný trend evidujú v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev, kde klesla o 2,2 % na 360 eur, v stavebníctve o 1,1 % na 564 eur a vo vybraných trhových službách o 0,9 % na 817 eur. 
 
Medziročne rástla reálna mesačná mzda v priemere za dva mesiace v informačných a komunikačných činnostiach o 9,2 %, vo veľkoobchode o 8,5 %, v doprave a skladovaní o 7,1 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 6,6 %, v priemysle o 4,7 %, v maloobchode o 2,5 % a v ubytovaní o 1,7 %. Klesla v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 2,2 %, v stavebníctve o 1,1 % a vo vybraných trhových službách o 0,9 %.
 

 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

28máj8:30Microsoft Copilot: Váš AI asistent8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Umelá inteligencia

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X