Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Priemerná mzda sa v septembri zvýšila vo väčšine odvetví

Priemerná mzda sa v septembri zvýšila vo väčšine odvetví
turbosquid.com
12. novembra 2012 Tlačiť

V priemere za deväť mesiacov mali najvyššiu priemernú nominálnu mesačnú mzdu zamestnanci v informačných a komunikačných činnostiach 1 693 eur.

 
Reálna mesačná mzda medziročne vzrástla len v predaji a oprave motorových vozidiel o 0,2 %. V priemysle sa nezmenila.
 

Mzdy medziročne narástli

(SITA) – Priemerná nominálna mesačná mzda sa v septembri zvýšila medziročne vo väčšine sledovaných odvetví. Ako ďalej informoval Štatistický úrad SR, relatívne najvýraznejšie vzrástla v ubytovaní o 5,3 % a v predaji a oprave motorových vozidiel o 3,4 %. Klesla len v informačných a komunikačných činnostiach o 2,4 % a v stavebníctve o 1,7 %.
 
 
Priemerná reálna mesačná mzda v septembri medziročne vzrástla len v ubytovaní o 1,6 %. Znížila sa v informačných a komunikačných činnostiach o 5,8 %, v stavebníctve o 5,1 %, v priemysle o 3 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 2,9 %, v maloobchode o 2,2 %, v doprave a skladovaní o 2 %, vo vybraných trhových službách o 1,3 %, vo veľkoobchode o 1,1 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 0,2 %. 
 

Najviac majú v IT

V priemere za deväť mesiacov mali najvyššiu priemernú nominálnu mesačnú mzdu zamestnanci v informačných a komunikačných činnostiach, 1 693 eur. Mzda v priemysle dosiahla hodnotu 836 eur, vo vybraných trhových službách 802 eur, veľkoobchode 752 eur, v predaji a oprave motorových vozidiel 742 eur, v doprave a skladovaní 727 eur, v stavebníctve 592 eur, v ubytovaní 567 eur, v maloobchode 556 eur, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev 360 eur. 
 
V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka sa mzda zvýšila v predaji a oprave motorových vozidiel o 3,9 %, v priemysle o 3,7 %, v doprave a skladovaní o 3,1 %, v ubytovaní o 2,9 %, vo veľkoobchode o 2,7 %, v maloobchode o 1,8 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 0,8 %, v stavebníctve o 0,7 %, v informačných a komunikačných činnostiach o 0,3 %. Vo vybraných trhových službách sa nezmenila. 
 

Reálne mzdy v priemysle sa nezmenili

Reálna mesačná mzda medziročne vzrástla len v predaji a oprave motorových vozidiel o 0,2 %. V priemysle sa nezmenila. Klesla vo vybraných trhových službách o 3,6 %, v informačných a komunikačných činnostiach o 3,3 %, v stavebníctve o 2,9 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 2,8 %, v maloobchode o 1,8 %, vo veľkoobchode o 1 %, v ubytovaní o 0,8 %, v doprave a skladovaní o 0,6 %.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X