Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Priemerná mzda v doprave v júli medziročne stúpla o 5,1 %

Priemerná mzda v doprave v júli medziročne stúpla o 5,1 %
Fotobanka Pixmac
11. septembra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

V informačných a komunikačných činnostiach sa v júli zarábalo priemerne 1 658 eur, čo bol medziročný pokles o 5 %.

Maloobchod zaznamenal v júli medziročný nárast priemernej mzdy na 586 eur 

Priemerná nominálna mesačná mzda sa na Slovensku v júli najvýraznejšie medziročne zvýšila vo veľkoobchode, a to o 5,6 % na 825 eur. V doprave a skladovaní priemerná mzda oproti júlu minulého roka stúpla o 5,1 % na 786 eur a predaji a oprave motorových vozidiel o 4,6 % na 838 eur. Maloobchod zaznamenal v júli medziročný nárast priemernej mzdy o 3,7 % na 586 eur a priemysel vykázal rast priemerných zárobkov o 3,2 % na 929 eur. Vyplýva to z údajov Štatistického úradu SR.

V ubytovaní sa priemerná mzda v júli medziročne zvýšila o 1,5 % na 597 eur. Na druhej strane priemerná mzda klesla v informačných a komunikačných činnostiach o 5 % na 1 658 eur, stavebníctve o 2,5 % na 617 eur, vybraných trhových službách o 2,2 % na 808 eur a v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 2,1 % na 365 eur. 

Priemerná reálna mesačná mzda v júli medziročne vzrástla vo veľkoobchode o 5,7 %, doprave a skladovaní o 5,2 %, predaji a oprave motorových vozidiel o 4,7 %, maloobchode o 3,8 %, priemysle o 3,3 % a v ubytovaní o 1,6 %. Znížila sa v informačných a komunikačných činnostiach o 4,9 %, stavebníctve o 2,4 %, vybraných trhových službách o 2,1 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 2 %. 

V priemere za sedem mesiacov tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2013 sa priemerná mzda zvýšila vo veľkoobchode o 7,5 % na 821 eur, doprave a skladovaní o 6 % na 772 eur, v priemysle o 5,4 % na 920 eur, v predaji a oprave motorových vozidiel o 4,5 % na 818 eur, v maloobchode o 3 % na 579 eur, v ubytovaní o 2,6 % na 595 eur, v informačných a komunikačných činnostiach o 0,6 % na 1 737 eur. Klesla vo vybraných trhových službách o 2 % na 805 eur, stavebníctve o 1,2 % na 587 eur, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1,1 % na 365 eur. 

Reálna mesačná mzda v priemere za sedem mesiacov tohto roka vzrástla medziročne vo veľkoobchode o 7,6 %, v doprave a skladovaní o 6,1 %, priemysle o 5,5 %, predaji a oprave motorových vozidiel o 4,6 %, maloobchode o 3,1 %, ubytovaní o 2,7 %, v informačných a komunikačných činnostiach o 0,7 %. Nižšia bola vo vybraných trhových službách o 1,9 %, stavebníctve o 1,1 %.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X