Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Rozhovor so Silviou Slobodovou o investorských vízach v USA

AMERICKÝ BIZNIS
Silvia Slobodová
31. mája 2015 Tlačiť

Snáď každý by so mnou súhlasil v tom, že podnikateľské prostredie na Slovensku je obmedzené. Preto sa mnoho talentovaných mladých ľudí, ale aj skúsených podnikateľov, obzerá po možnostiach za hranicami našej krajiny. Alebo sa ľudia vzdajú svojich podnikateľských snov a zahrabú sa do každodenného zhonu slovenského zamestnanca. Ja som sa vybrala do USA, aby som si splnila svoj americký sen.

Moje meno je Silvia Slobodová a už tretí rok podnikám na Miami. Moja motivácia bola veľmi jednoduchá – chcela som vďaka svojim skúsenostiam umožniť čo najväčšiemu počtu ľudí vycestovať, či už za účelom podnikania, pracovnej skúsenosti alebo štúdia. Mne nikto nepomohol, keď som hľadala možnosti, no pritom som vedela a verila, že existujú. Preto som si sama vytvorila príležitosť, a dnes (vďaka tomu, že americký systém, a hlavne systém na Floride poznám dokonale) môžem pomáhať iným ľuďom, aby nemuseli, tak ako ja – všetkým si prejsť a všetko si dôkladne naštudovať. Mňa to stálo doslova roky času a energie – získať prehľad a rozumieť mentalite, zvykom, kultúre, možnostiam, no najmä pochopiť systém víz, imigračných záležitostí, podnikania a byrokracie. Našťastie moja extrémne zvedavá povaha a to, že si nepripúšťam zlyhanie, ma dohnali k tomu, aby som si všetko naštudovala a dokázala sama bez pomoci založiť biznis a vybaviť si investorské víza.

Mňa ako podnikateľa americký trh od prvej chvíle fascinoval. Iba na Miami príde ročne 14,5 miliónov ľudí. Minú tu vyše 25 miliárd dolárov. Či už ide o produkt alebo službu, zásadný rozdiel amerického trhu je, že ľudia sú naučení mínať. Je tu obrovský trh – ľudia reagujú na reklamy, žijú konzumným spôsobom života, navyše sú ešte aj naučení využívať služby. Príležitosti vidím na každom kroku a vždy vidím priestor, ako robiť veci lepšie, efektívnejšie, organizovanejšie, profesionálnejšie. Tieto skutočnosti sú pre mňa ako podnikateľa kľúčovým faktorom, prečo je americký trh atraktívny, a vďaka investorským vízam je dnes už aj veľmi dostupný pre kohokoľvek.

O investorských vízach (typ E2 Investor) sa toho na internete šíri veľa, po rôznych fórach a blogoch. Ťažko sa však človek vyzná v často protichodných informáciách. To je hlavným dôvodom, prečo som sa v tejto téme chcela stať expertom. Investor víza (E2) slúžia na podnikanie a rozvoj obchodných aktivít v USA. Investor je osoba, ktorá vlastní aspoň 50 % spoločnosti a investovala do nej značný kapitál, nevyhnutný pre úspešný chod biznisu. Táto čiastka nie je nikde definovaná, avšak závisí od typu biznisu. Pri službách s nízkymi operačnými nákladmi môže ísť o čiastku už od $30.000,- USD. Nie je teda pravda že treba investovať aspoň 500.000,- USD, aby klient dostal tento typ víz. Je to najčastejší omyl, a zároveň častá otázka našich klientov. Samotný projekt je obsiahly – pripraviť ho trvá približne mesiac až dva. Pri investor vízach môže ísť o kúpu a rozvoj existujúceho biznisu alebo založenie nového. Investor spravidla obdrží prvé vstupné víza na 2 roky s neobmedzeným počtom možných predĺžení. Investori si však často strážia, koľko sa zdržiavajú v krajine, najmä keď majú úspešné biznisy aj mimo USA, keďže po určitom čase trávenom v USA sa stávajú daňovými rezidentmi a musia priznať a zdaniť príjem aj z iných krajín. Voľnosť v cestovaní alebo v zotrvaní až do 2 rokov je však veľmi atraktívna – navyše tento typ víz zaručuje bezproblémový prechod cez imigračného úradníka na hraniciach.

Ďalším benefitom je fakt, že manželka investora má nárok na pracovné povolenie a môže pracovať (alebo podnikať) v akomkoľvek odbore. Deti investora do 21 rokov majú nárok na štátne školy. Investor si môže priniesť z domovskej krajiny aj kľúčových zamestnancov, nevyhnutných na úspešný chod biznisu. Ich rodina môže mať rovnaké benefity ako rodina investora. Viac informácií o investor vízach môžete nájsť na stránke www.americkybiznis.sk.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

investície

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X