Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Slováci majú dvakrát viac poistiek, ako je priemer v regióne

Slováci majú dvakrát viac poistiek,ako je priemer v regióne
Fotobanka Pixmac
27. novembra 2012 Autor Podnikam.SK, SITA Tlačiť

 

Vyššia rozšírenosť poisťovacích produktov na Slovensku ju podľa spoločnosti GfK spôsobená jednak väčšou poisťovníckou tradíciou, ako aj vyšším príjmom obyvateľstva, ako je priemer v regióne strednej a východnej Európy.
 
„V roku 2012 vlastní v oblasti poistenia majetku nejaký druh poistky až 80 percent obyvateľov Slovenska, čo je nárast o tri percentá oproti roku 2011,“ informuje GfK.
 

Poistených je polovica domácností

(SITA) – Najviac je pritom rozšírené povinné zmluvné poistenie, ktoré má uzatvorené 57 percent obyvateľov. Dobrovoľné havarijné poistenie má uzatvorených na Slovensku výrazne menej, a to 13 percent populácie. Druhou najrozšírenejšou poistkou majetku je poistenie domácností, ktoré vlastní 53 percent populácie. 
 
Slovensko je výrazne nad regionálnym priemerom aj v oblasti osobného poistenia, keďže niektorým z jednotlivých druhov poistenia v tomto segmente je zabezpečená polovica populácie. Najviac rozšíreným poistným produktom v skupine osobných poistiek sú životné poistky, ktoré vlastnia asi štyria z desiatich Slovákov. Ďalšiu významnú skupinu tvorí úrazové poistenie s 24 percentnou penetráciou. 
 
 
 
Dva z kľúčových ukazovateľov výkonu trhu s poisťovacími produktmi v celom regióne CEE vykazujú podľa GfK stabilný vývoj. Podiel obyvateľstva s nejakým typom poistenia majetku v rámci regiónu bol v roku 2008 na úrovni 41 percent a do roku 2011 sa výrazne nezmenil a dosiahol úroveň 42 percent. „Takmer identický obraz sa ponúka v oblasti podielu obyvateľstva s osobným poistením. V roku 2008 malo takýto typ poistky 27 percent obyvateľov v regióne CEE, zatiaľ čo v roku 2011 to bolo 26 percent,“ dodáva spoločnosť. 
 
GfK, ktorá je jednou z najväčších prieskumných spoločností na svete, každoročne zhromažďuje informácie z poistných trhov v regióne CEE v databáze poistných služieb. V roku 2011 celkové tržby spoločnosti GfK dosiahli 1,37 miliardy eur.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X