Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Slovensko by malo rozvinúť vnútornú ekonomiku, tvrdí Richter

Slovensko by malo rozvinúť vnútornú ekonomiku, tvrdí Richter
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter (vľavo). Foto: SITA
2. júna 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Slovensko by malo posilniť vnútornú ekonomiku ako služby či cestovný ruch, myslí si minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer-SD).
 
„Aby sa zlepšila zamestnanosť na Slovensku, potrebujeme rozvinúť ďaleko viac vnútornú ekonomiku, služby, možno stavebníctvo, cestovný ruch, a tu sú veľmi veľké rezervy,“ vyhlásil v relácii Slovenského rozhlasu (SRo) – Rozhlasu a televízie Slovenska Sobotné dialógy. 
 

Pre podnikateľov sú zlými správami vládne zákony, tvrdí Mihál

Riešenie nezamestnanosti má podľa Richterovho predchodcu a poslanca národnej rady Jozefa Mihála (SaS) spočívať v zameraní na malé firmy. Tie u nás podľa Mihála zamestnávajú 80 percent zamestnancov. „Ak chceme riešiť podmienky pre lepšie zamestnávanie, musíme sa zamerať najmä na malé firmy, na živnostníkov, drobných podnikateľov a rodinné firmy, lebo tí zamestnávajú najviac ľudí na Slovensku,“ povedal.
 
„Je fajn, keď vytvoríme podmienky pre to, aby prišlo BMW do Košíc, keď udržíme U. S. Steel, ale pozrime sa na podmienky, v akých robia tí menší zamestnávatelia,“ upozornil Mihál. 
 

 
 
Podľa opozičného poslanca sú pre podnikateľov zlými správami niektoré legislatívne kroky vlády, ako napríklad zákon o kolektívnom vyjednávaní, o inšpekcii práce či novela zákona o DPH. „To bude jedna čistá katastrofa z hľadiska byrokracie pre podnikateľov. Budú škrípať zubami,“ povedal poslanec.
 
Minister Richter mu oponoval. Riešenia podliehajú prísnemu sociálnemu dialógu, preto sa neobávam, že by sme v tomto prípade mali nabúrať podnikateľské prostredie na Slovensku,“ reagoval.
 
 
Podľa neho za všetko hovorí príklad investorov, ktorí majú záujem podnikať na Slovensku. „To je vízia zvonka,“ dodal Richter.
 
 
Richter aj Mihál v relácii reagovali aj na fakt, že susedné Rakúsko má oproti našej krajine trikrát nižšiu mieru nezamestnanosti. „Z pozície ministra môžem závidieť, že môj kolega má na aktívne opatrenia politiky trhu práce jednu miliardu eur, my asi jednu desatinu pri takej veľkej nezamestnanosti,“ vyjadril sa Richter s tým, že má záujem viaceré pozitívne veci od susedov prebrať, no finančné možnosti sú podľa neho neporovnateľné.
 
Exminister Mihál v súvislosti s nezamestnanosťou v Rakúsku a na Slovensku upozornil na slovenské špecifiká, akými sú u nás napríklad rozdelenie krajiny na relatívne bohatší západ a chudobnejší východ či vysoký počet ľudí v sociálne vylúčených skupinách. „Musíme byť aktívni a hľadať originálne nástroje ako pritiahnuť investorov. Napríklad rovná daň bol dobrý príklad, ako sa zviditeľniť, a preto tu máme tri automobilky a silný elektropriemysel,“ dodal Mihál. 
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X