Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Štát chce dať budúci rok na podporu rozvoja bývania 168 mil. eur

Štát chce dať budúci rok na podporu rozvoja bývania 168 mil. eur
Zatepľovanie bytoviek. Dunajská Streda, 8. jún 2009. Foto: SITA/Nina Bednáriková Foto: SITA
14. októbra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR plánuje v budúcom roku poskytnúť na podporu rozvoja bývania takmer 168 mil. eur. V porovnaní s tohtoročným plánom je to viac o 3,5 mil. eur, resp. o 2,1 %. 
 
Výdavky štátu na podporu bývania mali v terajšom roku dosiahnuť skoro 164,5 mil. eur, ale podľa očakávania to bude viac ako 151 mil.
 

Dotácia na výstavbu a obnovu bytových domov má dosiahnuť 20 mil. eur

Z celkovej plánovanej sumy v nasledujúcom roku na podporu bývania majú štyri druhy dotácií dosiahnuť objem vyše 113 mil. eur a oproti tomuto roku sú vyššie o 3,5 mil. eur, resp. o 3,2 %. Očakávaná výška dotácií v tomto roku by mala byť 96,25 mil. eur namiesto plánovaných 109,55 mil. eur. Transfer zo štátneho rozpočtu pre Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) má o rok predstavovať 54,9 mil. eur, čo je medziročne menej o 11,53 mil. eur, teda o 17,35 %. Tento rok štátny príspevok pre fond bývania dosiahne 66,43 mil. eur. 
 
V rámci dotácií na budúci rok tvorí najvyššiu sumu štátna prémia v stavebnom sporení v objeme 39 mil. eur, oproti plánu na tento rok je nižšia o 1 mil. eur. Očakávaná výška tejto prémie v tomto roku by mala dosiahnuť 39,1 mil. eur. Bonifikácia k hypotekárnym úverom sa má v nasledujúcom roku zvýšiť z 31 mil. na 35 mil. eur, teda o 4 mil. eur, resp. o 12,9 %.
 
Dotácia na výstavbu a obnovu bytových domov v roku 2014 má dosiahnuť 20 mil. eur, čo je oproti plánu na tento rok menej o 5 mil. eur, alebo o 20 %. Podľa očakávania tento príspevok by mal v tomto roku dosiahnuť 23,9 mil. eur. Podpora na náhradné nájomné byty má o rok predstavovať vyše 19 mil. eur, čo je v porovnaní s pôvodným tohtoročným plánom o 5,5 mil. eur, resp. o 40,6 % viac. Reálna suma na tento účel v tomto roku má namiesto plánovaných 13,55 mil. eur pritom dosiahnuť 2,25 mil. eur.
 

 
ŠFRB môže v budúcom roku disponovať celkovými zdrojmi vo výške 175,86 mil. eur. Oproti plánu na tento rok je to o 839,56 tis. eur, resp. o 0,5 % menej. Skutočné prostriedky fondu bývania v tomto roku by mali dosiahnuť 192,39 mil. eur namiesto plánovaných 176,7 mil. eur. Najväčšiu časť z celkovej sumy tvoria vlastné príjmy, najmä zo splácania poskytnutých úverov a z úrokov. Tie majú v budúcom roku predstavovať 120,96 mil. eur, čiže o 10,69 mil. eur, alebo o 9,7 % viac. Podľa plánu mal mať fond v tomto roku vlastné príjmy 110,27 mil. eur, v skutočnosti môžu dosiahnuť 125,95 mil. eur. Zvyšných 54,9 mil. eur z celkových zdrojov fondu v budúcom roku bude tvoriť spomínaný príspevok štátu. Na výdavky by mal fond o rok použiť z celkovej sumy 167,28 mil. eur a prebytok by mal tvoriť 8,58 mil. eur.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X