Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Stimuly od vlády dostalo ďalších päť firiem

Schválila piatim firmám poskytnutie investičných stimulov
Fotobanka Pixmac
25. júna 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Ministri investorom odklepli poskytnutie investičnej pomoci v objeme 8,6 mil. eur. 

Investori vytvoria necelých 600 nových pracovných miest

Vládny kabinet v stredu schválil poskytnutie investičnej pomoci pre päť firiem v celkovej výške 8,6 milióna eur. Väčšina stimulov je vo forme daňových úľav. Spoločnosti do svojich projektov plánujú investovať zhruba 40 miliónov eur. Vďaka tomu by sa malo vytvoriť necelých 600 nových pracovných miest.
 
Spoločnosť Hydac Electronic chce rozšíriť svoj závod v Tvrdošíne. Investor plánuje začať vyrábať nové produkty, ako napríklad vysokotlakové filtre pre filtrovanie plynov a nové displeje. Zároveň chce rozšíriť sortiment vyrábaných elektromagnetov a inovovať svoj zvyšný sortiment. Do rozšírenia svoje výroby, v rámci ktorej plánuje postaviť novú výrobnú halu, chce spoločnosť Hydac investovať vyše 10 miliónov eur. Na severe Slovenska tak pribudne 106 nových pracovných miest. Firme schválila vláda poskytnutie investičnej pomoci vo výške 3 mil. eur. 
 

 
Firma Slovaktual plánuje postaviť v prievidzskom okrese v lokalite Pravenec kompetenčné centrum na výrobu plastových okien pre európske trhy. Podnik plánuje investovať 10 miliónov eur, pričom by mal vytvoriť 120 nových pracovných miest. Ministri odklepli investorovi pomoc v objeme 2,6 mil. eur. 
 
Spoločnosť Leoni plánuje na Slovensku preinvestovať 14,1 mil. eur. Firma chce rozšíriť vo svojom trenčianskom závode portfólio produktov. Plánuje zaviesť novú výrobu dátových káblov, špeciálnych káblov, konektorov a poistiek využívaných v oblasti elektromobility. Vďaka tejto investícii by malo vzniknúť 170 nových pracovných miest. Na svoj investičný zámer dostane štátnu pomoc vo výške 1,4 mil. eur. 
 
Investičnú pomoc vo výške 1,5 mil. eur dostane firma Treves Slovakia, ktorá sídli vo Veľkej Lomnici. Dotácie na dlhodobý hmotný majetok pritom tvoria 573 tisíc eur, príspevok na vytvorenie pracovných miest by mal byť v maximálnej výške 910 tisíc eur. Firma avizuje vytvorenie 116 pracovných miest. Cieľom investičného zámeru je rozšírenie existujúceho závodu žiadateľa v SR o výrobu termoizolačných a akustických komponentov pre spoločnosť BMW, krytov kufrového priestoru pre automobilky Jaguár a Land Rover, ale aj o výrobu opierok hlavy pre firmu Toyota. Firma Treves Slovakia plánuje uskutočniť investičný zámer v Prešovskom kraji, konkrétne v Kežmarku. 
 
Spoločnosť Holcim Business Services plánuje v Košiciach zriadiť centrum strategických služieb. Realizácia investičného zámeru si vyžiada celkovo 3 milióny eur. Vznikne 61 nových pracovných miest. Ministri tejto firme schválili investičnú pomoc v objeme 71 tisíc eur.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

18sep8:30Process Management – Riadenie Procesov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

18sep8:30Process Management – Riadenie Procesov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

18sep9:30Budúcnosť recruitingu s CHAT GPT9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X