Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Volkswagen postaví v Bratislave novú montážnu halu

Volkswagen postaví v Bratislave novú montážnu halu
15. decembra 2015 Tlačiť

Automobilová spoločnosť Volkswagen Slovakia, a. s. otvorí v bratislavskom závode novú montážnu halu na výrobu SUV vozidiel. Celková výška investícií do postavenia novej montážnej haly a k nej prislúchajúcej infraštruktúry by mala byť viac ako 300 mil. eur.

V novej hale by malo na jednu zmenu pracovať 400 zamestnancov

Pri položení základného stavebného kameňa novej haly o tom v utorok informovali predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia Albrecht Reimold spolu s predsedom vlády Robertom Ficom. Premiér počas udalosti oznámil odchod Reimolda z jeho postu. „Je mi naozaj ľúto, že po obrovskom kuse práce, ktorý vykonal predseda predstavenstva spoločnosti Volkswagen v Bratislave, pán Reimold odchádza od nás,“ informoval Fico.

Celková rozloha závodu automobilky v Bratislave tak presiahne 2 mil. metrov štvorcových, z čoho nová hala by mala tvoriť 90 tis. metrov štvorcových. Okrem novej haly by mali pribudnúť aj pridružené sociálne priestory, nová administratívna budova, jedáleň, autobusová zastávka, parkovacie miesta pre zamestnancov a nová osobná brána. V novej hale by malo na jednu zmenu pracovať 400 zamestnancov. Začiatok výroby v novej hale je plánovaný na koniec roka 2017.

Vo Volkswagene sa otvorí duálna akadémia

Ako ďalej informoval Albrecht Reimold, v septembri budúceho roka by sa v priestoroch závodu Volkswagen Bratislava mala tiež otvoriť duálna akadémia. Nových študentov základných škôl plánuje spoločnosť oslovovať od januára budúceho roka.

Duálna akadémia je jedným z výsledkov zavádzania duálneho vzdelávania od roku 2013. „Títo mladí ľudia nadobudnú svoje prvé skúsenosti aj v našej nove montážnej hale,“ dodal Reimold. Podporu duálnemu vzdelávaniu vyjadril aj premiér. „Budeme venovať naďalej čím ďalej väčšiu pozornosť prepojeniu praxe a teórie, najmä v podobe mechanizmu takzvaného duálneho vzdelávania,“ konštatoval Fico.

Premiér v utorok taktiež potvrdil, že vláda aj naďalej plánuje spolupracovať so spoločnosťou Volkswagen. „Dvere na úrade vlády budú naďalej otvorené a v rámci všetkých možností budeme nápomocní Volkswagenu Bratislava pri ďalších rozvojových projektoch,“ uviedol Fico.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X