Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zamestnanosť v 3. štvrťroku stagnovala

Zamestnanosť v 3. štvrťroku stagnovala
Ilustračné foto SITA/AP
15. novembra 2012 Tlačiť

Tempo rastu spotrebiteľských cien sa podľa európskej metodiky v októbri mierne zrýchlilo.

 
Na medziročnej báze najrýchlejšie rástli ceny dopravy, a to o 7,6 %. Nasledovali ceny vzdelávania s rastom o 6 %, potravín a nealkoholických nápojov a zdravotníctva so zhodným nárastom o 5,9 %.
 

Zamestnanosť sa nehýbe

BRATISLAVA 15. novembra (SITA) – V treťom kvartáli tohto roku bolo na Slovensku zamestnaných 2,214 mil. osôb. Ako sa ďalej uvádza v rýchlom odhade zamestnanosti, ktorý zverejnil Štatistický úrad SR (ŠÚ), v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka celková zamestnanosť klesla o 0,1 %. Po očistení o sezónne vplyvy zostala celková zamestnanosť oproti tretiemu štvrťroku 2011 a oproti druhému štvrťroku 2012 na rovnakej úrovni.
 
 
V druhom kvartáli tohto roka bolo na Slovensku zamestnaných 2,216 mil. osôb. V porovnaní s rovnakým obdobím roka 2011 celková zamestnanosť vzrástla o 0,2 %. Po očistení o sezónne vplyvy sa celková zamestnanosť na Slovensku zvýšila oproti druhému štvrťroku vlaňajška o 0,3 % a v porovnaní s prvým kvartálom tohto roka zostala na rovnakej úrovni.
 

Inflácia zrýchľuje

Tempo rastu spotrebiteľských cien sa podľa európskej metodiky v októbri mierne zrýchlilo. Ako informoval Štatistický úrad SR, inflácia meraná harmonizovaným indexom spotrebiteľských cien Európskej únie (HICP) dosiahla v desiatom mesiaci 3,9 %, kým v septembri boli ceny medziročne vyššie o 3,8 %. Priemerná ročná miera inflácie tak v októbri dosiahla 3,9 %. Medzimesačne sa ceny v októbri zvýšili o 0,4 %, kým v septembri oproti augustu stúpli o 0,3 %.
 

Najviac zdražela doprava

Na medziročnej báze najrýchlejšie rástli ceny dopravy, a to o 7,6 %. Nasledovali ceny vzdelávania s rastom o 6 %, potravín a nealkoholických nápojov a zdravotníctva so zhodným nárastom o 5,9 %. Ceny alkoholických nápojov a tabaku stúpli o 4,2 %, rozličných tovarov a služieb o 3,9 %, hotelov, kaviarní a reštaurácií o 3,5 %, bývania a energií o 3,3 %, rekreácie a kultúry o 2,3 %, odevov a obuvi o 1,7 %, pôšt a telekomunikácií o 0,8 % a nábytku, vybavenia domácnosti a bežnej údržby domu o 0,1 %. 
 

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

20jan8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

20jan8:30Zadávanie zákaziek na nadlimitnom elektronickom trhovisku (NET) - Workshop8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Verejné obstarávanie-obstarávateľ

20jan8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X