Návyky, ktoré ľudí odrádzajú. Ich praktikovaním si priateľov nezískate
Ani najlepšie nápady na svete vám nepomôžu, ak ich nikto nebude chcieť počúvať. To, ako dobre pôsobíte na iných, nezávisí len od toho, čo hovoríte, ale aj od toho, čo nehovoríte.
Existujú zlé návyky, ktorým sa musíte vyhnúť, ak chcete, aby vás ľudia počúvali. Nazývajú sa „sedem smrteľných hriechov hovorenia“.
Klebetenie
Keď budete hovoriť o niekom niečo zlé, môže to vyvolať reťazovú reakciu. Ak sa zapojíte do klebetenia, môžete poškodiť svoju dobrú povesť a inšpirovať ostatných, aby začali klebetiť o vás.
Súdenie
Ak v konverzácii budete niekoho odsudzovať, privedie osobu, s ktorou hovoríte, do rozpakov. Bude mať strach sa vám otvoriť.
Negativizmus
Nikto nechce počúvať o tom, ako je všetko zlé, ako sa to nedá zmeniť. Optimizmus nie je lepší len pre vaše zdravie, ale aj sa s vami bude ľahšie rozprávať.
Sťažovanie sa
Prečo sa zameriavať na temnejšie stránky života? Ani sa nenazdáte a môže sa to stať zvykom. Budete známy ako osoba, ktorá sťažuje na počasie, prácu, na všetko.
Vyhováranie sa
Nechcete prevziať zodpovednosť za svoje činy? Potom si s vami nikto nezačne.
Preháňanie
Svoj dramatický talent nepoužívajte v bežnej komunikácii. Je to forma klamstva a nikto nechce počúvať ľudí, ktorí klamú.
Dogmatizmus
A rovnako nikto nechce byť bombardovaný názormi, ktoré sú síce prezentované ako pravdivé, ale skutočnosť je niekde inde.