Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako výhodne investovať do nehnuteľností v čase inflácie a rastu cien? Riešením je uvedomeleinvestovanie.sk

FINANCIE: BizPartner
Zľava: Petra Fodorová a Martin Fodor zakladatelia BizPartner Group počas rozhovoru pre agentúru SITA. Bratislava, 30. november 2022. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher.
12. decembra 2022 Autor Informačný servis Tlačiť

Rastúce ceny bytov a domov či vysoká inflácia výrazne znižujú rentabilnosť investičnej nehnuteľnosti. Navyše mnohí z vás podceňujú časové a finančné náklady spojené s jej prevádzkou. Napriek tomu existuje spôsob, ako výhodne investovať do nehnuteľností a zároveň pomôcť ľuďom, ktorí túžia po vlastnom bývaní. Uvedomeleinvestovanie.sk je nadštandardný a kvalitný produkt, ktorý napriek súčasnej situácii prináša minimálny výnos až 9,3 % p.a..

Najlepší spôsob ochrany peňazí pred infláciou je bezpečné investovanie s vysokým výnosom, na ktoré nemá vplyv kolísavý trh s nehnuteľnosťami a zároveň spôsob, ako pomôcť ľuďom, ktorí si momentálne nemôžu dovoliť bývanie alebo vlastnú nehnuteľnosť určenú na podnikanie. To všetko v sebe spája produkt uvedomeleinvestovanie.sk a služba VoVlastnom.sk. Tvorcami tohto produktu sú partneri Petra a Martin Fodorovci, zakladatelia skupiny BizPartner Group, ktorá na trhu s realitami pôsobí už 15 rokov a má za sebou stovky postavených a predaných bytových i nebytových priestorov.

Ste autormi produktu uvedomeleinvestovanie.sk, ktorý aj v súčasnosti ponúka možnosti, ako výhodne investovať do nehnuteľností. Kde vznikla prvotná myšlienka jeho vzniku?

Uvedomeleinvestovanie.sk je investičná nadstavba služby VoVlastnom.sk. Už asi 8 rokov na Slovensku prevádzkujeme službu, ktorá pomáha ľuďom dostať sa k vlastnej nehnuteľnosti, či už je určená na bývanie alebo na podnikanie. Prvých 5 rokov sme túto službu financovali len z vlastného kapitálu, neskôr sme na uspokojenie silného záujmu o produkt začali prijímať aj externý kapitál. Momentálne sa s produktom chceme posunúť aj do iných krajín, preto sme na jeho financovanie založili investičný fond.

Pri hľadaní investičných modelov sme narazili na model uvedomelého investovania do nehnuteľností, ktorý je úspešný v USA a inde na západe. Investor pri ňom vidí hlbší význam svojej investície, neinvestuje len vyslovene kvôli profitu. Uvedomelé investovanie predstavuje investíciu s pozitívnym efektom. Jedným z pozitívnych efektov je, že investícia pomáha ľuďom získať vlastné bývanie. Za tie roky sme vytvorili stovky pozitívnych príbehov, kde si ľudia splnili sny o vlastnom bývaní či vlastnej prevádzke určenej na podnikanie. Investori okrem slušného výnosu tak získavajú pridanú hodnotu, že ich peniaze niekomu pomohli. Pri takomto investovaní peniaze investorov zarábajú a zároveň pomáhajú.

FINANCIE: BizPartner
Zakladateľ BizPartner Group Martin Fodor počas rozhovoru pre agentúru SITA. Bratislava, 30. november 2022.Foto: SITA/Ľudovít Vaniher.

Ovplyvňuje tento model investovania do nehnuteľností vývoj na realitnom trhu?

Výnos z uvedomelého investovania nie je priamo naviazaný na vývoj realitného trhu. To znamená, že keď realitný trh stagnuje alebo klesá, naše výnosy s ním nejdú automaticky dolu, ale sa držia na projektovanej úrovni. Aj opačne, keď realitný trh prudko rástol, tak naše výnosy neodzrkadľovali niekedy až nerozumný rast. Napriek tomu vieme investorovi garantovať rozumnú úroveň výnosu.

V čom sú výhody produktu uvedomeleinvestovanie.sk pred klasickým investovaním do nákupu investičnej nehnuteľnosti?

Investičná nehnuteľnosť funguje dobre vtedy, keď môžete očakávať, že rast cien nehnuteľností bude pokračovať. Napríklad v Bratislave je väčšina investičných nehnuteľností zakúpená za účelom neskoršieho predaja. Ziskom je rozdiel medzi kúpou a predajom nehnuteľnosti. Prenájom nehnuteľností v Bratislave pri dnešných cenách až tak výnosný nie je, pretože výnos, ktorý dostanete z nájmu po odpočítaní všetkých nákladov býva na úrovni pár percent.

Akonáhle máte rezidenčnú nehnuteľnosť kúpenú za komerčnú cenu a neviete predpokladať, že jej cena bude stúpať, prestáva byť pre vás investícia zaujímavá. V súčasnosti sa pri vysokých cenách nehnuteľností a nízkych výnosoch z nájmu skôr neoplatí kupovať investičnú nehnuteľnosť. Pri uvedomelom investovaní investor nenakupuje priamo nehnuteľnosť, ale investuje do služby VoVlastnom.sk. To znamená, že jeho investícia je rozložená medzi množstvo nehnuteľností a ako som spomínal skôr, jej výnos nie je ovplyvnený pohybom cien na trhu, keďže služba má s klientom vopred dohodnuté podmienky.

3.jpg
Foto: uvedomeleinvestovanie.sk

Ako funguje služba VoVlastnom.sk, a prečo ste sa rozhodli pre tento produkt?

Služba VoVlastnom.sk vznikla v roku 2013, kedy sme na vlastných developerských projektoch hľadali spôsob, ako pomôcť našim zákazníkom, ktorí nevedeli získať štandardné finančné produkty (hypotéka či úver) na kúpu nehnuteľnosti. Vďaka tejto službe po rezervácii bytu ho neboli nútení okamžite odkúpiť, ale mali na to čas niekoľko rokov. Počas toho byt využívali ako vlastníci, platili nájom alebo splátku. Záleží od konkrétneho modelu, ktorý sa vopred dohodne. Potom neskôr sme si uvedomili, že tento produkt, ktorý sme navrhli pre vlastné potreby, vieme aplikovať na akékoľvek nehnuteľnosti v rámci celého územia Slovenska. Služba vznikla preto, lebo sme chceli otvoriť väčšie dvere pre potenciálnych kupujúcich vo vlastných projektoch a zároveň sa osvedčila aj pre iných developerov a zákazníkov nielen v našich projektoch.

Aká je výška výnosov a dĺžka investovania?

Minulý rok bol čistý variabilný výnos pre našich investorov 12 % p.a., teraz k októbru sa pohybujeme na úrovni 15 % p.a.. Keďže koniec roka býva u nás štandardne slabší, myslím si, že sa tento rok dostaneme na úroveň 13 až 14 % p.a.. Čo sa týka dĺžky, máme záujem, aby u nás investori zostávali. Za celú históriu nám exitoval len jeden jediný investor, pretože mal vlastný projekt, kde chcel presunúť svoje investície. Všetci ostatní ostávajú alebo ešte svoje investície navyšujú. Je to aj preto, lebo platíme pravidelne mesačný výnos, ktorý predstavuje slušné percento.

Takisto i zabezpečenie ponúkame nadštandardné, a to vo forme exkluzívneho záložného práva na konkrétnu nehnuteľnosť, ktoré si investori pri akomkoľvek probléme na trhu vedia uplatniť. Hodnota založenej nehnuteľnosti je pritom vždy vyššia ako výška investície, ktorú investor poskytne. Takto máme istotu, že krytie, ktoré poskytujeme investorovi, prevyšuje jeho investíciu. V tom prípade ide o výhodné riešenie nielen pre nás, ale i pre investora, ktorý sa nemusí báť, že o svoje financie príde.

Toto uvedomelé investovanie do nehnuteľností naviazané na službu VoVlastnom.sk považujem za veľmi nadštandardný a kvalitný produkt, ktorý je výhodný pre všetkých. Pre tých, ktorí potrebujú ihneď bývať aj bez hypotéky, ale tiež pre podnikateľov a firmy, ktoré potrebujú priestory na podnikanie. Rovnako pre tých, čo chcú výhodne a uvedomelo investovať.

4.jpg
Foto: uvedomeleinvestovanie.sk

Tento článok vznikol v spolupráci s klientom uvedomeleinvestovanie.sk

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

investovanienehnuteľnostiPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Investovanie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X