Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

AXA Bank Europe ukončí svoje podnikanie na Slovensku

AXA Bank Europe ukončí svoje podnikanie na Slovensku
Foto: SITA
22. mája 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Spoločnosti AXA a UniCredit Bank na Slovensku podpísali dohodu o spolupráci.
 
Skupina AXA sa výlučne sústredí na poistenie, dôchodkové sporenie a investovanie do podielových fondov, kým UniCredit Bank prinesie do tohto projektu svoje znalosti z oblasti bankovníctva.
 

AXA Bank splní všetky záväzky voči svojim klientom

AXA Bank Europe tak ukončí svoje podnikanie na území Slovenskej republiky. AXA Bank splní všetky záväzky voči svojim klientom, ktorí môžu využiť bankové produkty UniCredit Bank. Rovnaký koncept spolupráce s podobnými podmienkami podpísali obidve spoločnosti aj v Česku. Informovala o tom skupina AXA.
 
„Na všetkých európskych trhoch je viditeľný trend konsolidácie a AXA je primárne poisťovacou skupinou. Skupina AXA sa preto rozhodla zameriavať na hlavnú poisťovaciu činnosť,“ povedal generálny riaditeľ finančnej skupiny AXA pre Českú republiku a Slovensko Martin Vogl.
 

 
Zároveň verí, že táto stratégia je tým najlepším spôsobom, ako uskutočniť podnikateľské činnosti čo možno najefektívnejšie. Ako dodal generálny riaditeľ AXA Bank Europe pre Českú republiku a Slovensko Ladislav Kročák, súčasní klienti AXA Bank dostali návrh a možnosť jednoduchej a bezpečnej formy prechodu do spoločnosti UniCredit Bank. 
 
Kým skupina AXA sa bude výlučne zameriavať na poistné služby, jej banková pobočka počas druhého polroka 2013 postupne svoju činnosť utlmí. AXA Bank svoje bankové činnosti v Českej republike a na Slovensku celkom ukončí do konca roka. Skupina AXA urobí podľa jej vyjadrení maximum pre to, aby našla vhodné riešenia pre svojich zamestnancov a poskytla pri takto dôležitej zmene pomoc v ich kariére. Niektorí dostanú návrh novej pozície v rámci AXA Insurance, ostatní dostanú kompenzácie vo forme podpory. 
 
Francúzska skupina AXA pôsobí celosvetovo v oblasti finančného zabezpečenia. AXA v súčasnosti na Slovensku pôsobí prostredníctvom dôchodkovej správcovskej spoločnosti, doplnkovej dôchodkovej spoločnosti, životnej poisťovne, poisťovne so zameraním na neživotné poistenie, investičnej spoločnosti a banky. Majoritným akcionárom UniCredit Bank Slovakia je s 99-percentným podielom UniCredit Bank Austria, ktorá je členom UniCredit Group.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X