Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Internetová populácia SR dosiahla v septembri 3,4 mil. užívateľov

Internetová populácia SR dosiahla v septembri 3,4 mil. užívateľov
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
22. októbra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Od začiatku školského roka a po ukončení dovoleniek stúpol záujem užívateľov o webové stránky týkajúce sa práce, vzdelávania a bývania. 

Najvyšší počet zobrazení stránok evidovali zoznamovacie servery

Internetová populácia SR v septembri medzimesačne vzrástla o 0,43 % na 3,41 mil. užívateľov. Vyplýva to z výsledkov výskumu AIMmonitor, ktoré zverejnila poradenská spoločnosť Gemius. Od začiatku školského roka a po ukončení dovoleniek stúpol záujem užívateľov o webové stránky týkajúce sa práce, vzdelávania a bývania.

V sledovanom období sa zvýšila návštevnosť webov zapojených do výskumu v kategórii práca a vzdelávanie o 200 tis. užívateľov a v kategórii reality a bývanie o 60 tis. užívateľov. Počet zobrazení v prvej z kategórií sa medzimesačne zvýšil podľa poradenskej spoločnosti až o sedem miliónov.

Tab: Agregované ukazovatele webov zapojených do výskumu AIMmonitor – august a september 2014

*Reálni užívatelia zo Slovenska –  počet užívateľov internetu zo Slovenska, ktorí navštívili aspoň jeden z webov zapojených do výskumu AIMmonitor v priebehu daného mesiaca.

Najviac slovenských užívateľov navštívilo z klasických počítačov webové stránky v kategóriách spravodajstvo, 2,4 mil. reálnych užívateľov, a služby, mapy, cestovné poriadky, konkrétne 2,2 mil. reálnych užívateľov. Rovnaké kategórie dominovali v prípade návštevnosti z mobilných zariadení. Na druhej strane najvyšší počet zobrazení stránok evidovala kategória zoznamovacie servery, ktorá zaznamenala viac ako 207 mil. zobrazení z klasických PC a 56 mil. z mobilných zariadení. 

V septembri rástla návštevnosť z mobilných zariadení. Počet slovenských užívateľov navštevujúcich webové stránky zapojené do výskumu z mobilných telefónov a tabletov sa medzimesačne zvýšil o 4 %, čím presiahol 1,1 milióna. 

AIMmonitor je meraním návštevnosti členov Asociácie internetových médií a reklamných internetových médií, ktoré sa do projektu zapojili. Tento projekt oficiálne začal v januári 2007. Zadávateľom tohto projektu je AIM a realizátorom projektu je spoločnosť Gemius S.A. v spolupráci s firmou Mediaresearch, a. s. AIMmonitor poskytuje dáta o návštevnosti a sociodemografické dáta.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Právne minimum pre starostov a primátorov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X