Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Maximálna nezamestnanecká dávka je od júla vyššia

Maximálna nezamestnanecká dávka je od júla vyššia
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
30. júla 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Najvyššia možná dávka v nezamestnanosti sa zvýšila vzhľadom na rast priemernej mzdy Slovensku, ktorá vlani medziročne stúpla o 2,36 % na 824 eur. 

Maximálny denný vymeriavací základ je od 1. júla 2014 vo výške 54,1809 eura

Maximálna výška dávky v nezamestnanosti, ktorú môže uchádzač evidovaný na úrade práce dostať od Sociálnej poisťovne, sa od začiatku tohto mesiaca pri 30-dňovom mesiaci zvýšila z pôvodných 794 eur na 812,8 eura. Pri 31-dňovom mesiaci najvyššia možná dávka v nezamestnanosti stúpla o 19,4 eura na 839,9 eura. Informoval o tom hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Najvyššia možná dávka v nezamestnanosti sa zvýšila vzhľadom na rast priemernej mzdy Slovensku, ktorá vlani medziročne stúpla o 2,36 % na 824 eur. Maximálny denný vymeriavací základ, z ktorého sa vychádza pri určovaní najvyššej možnej dávky, sa totiž počíta z dvojnásobku priemernej mzdy na Slovensku. Maximálny denný vymeriavací základ je od 1. júla 2014 vo výške 54,1809 eura a maximálna denná dávka v nezamestnanosti tvorí polovicu z tejto sumy. 

Nové, vyššie maximum je podľa Višvádera možné uplatniť iba pri nároku na dávku v nezamestnanosti vzniknutom najskôr od 1. júla 2014. Ide teda o prípady, keď bol nezamestnaný zaradený do evidencie uchádzačov o prácu 1. júla tohto roka a neskôr. „Ak bola osoba zaradená do evidencie uchádzačov o zamestnanie pred 1. júlom 2014, nie je možné použiť pri výpočte dávky v nezamestnanosti takto určené maximum, ale použije sa maximum platné v čase zaradenia do evidencie uchádzačov o zamestnanie,“ dodal hovorca poisťovne. 

Výška dávky v nezamestnanosti sa stanovuje zo zamestnancom dosahovaných vymeriavacích základov na platenie poistného v nezamestnanosti, teda z hrubých príjmov zamestnanca, ktoré získal v období dvoch rokov pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomické ukazovatele

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X