Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Na politiku zamestnanosti má ísť o 187,6 mil. eur menej

Na politiku zamestnanosti má ísť o 187,6 mil. eur menej
Minister práce Ján Richter. Foto: SITA
13. októbra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Na aktívnu politiku zamestnanosti by malo v budúcom roku smerovať 77,4 mil. eur, čo je oproti schválenému rozpočtu na tento rok menej o 187,6 mil. eur.
 
Ako sa ďalej uvádza vo vládou schválenom návrhu rozpočtu verejnej správy na rok 2014, má ísť o pokles o 70,8 % oproti schválenému rozpočtu na rok 2013, a to najmä pre zníženie zdrojov z Európskej únie a zdrojov spolufinancovania o 75,2 %.
 

Na pomoci v hmotnej núdzi pôjde 300 mil. eur

„Prostriedky zo štátneho rozpočtu predstavujú sumu 16 mil. eur, čo predstavuje pokles o 6,84 % oproti schválenému rozpočtu na rok 2013,“ uvádza sa v návrhu rozpočtu. Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca rezortu práce a sociálnych vecí Michal Stuška, ambíciou ministerstva je vynaložiť na aktívnu politiku trhu práce v budúcom roku sumu, ktorá bude minimálne na tohtoročnej úrovni. Rezort práce a sociálnych vecí totiž môže podľa Stušku na základe dohody s Ministerstvom financií SR pri financovaní aktívnych opatrení na trhu práce počítať so zálohovými platbami zo štátneho rozpočtu, ktoré štát vykryje z budúceho programového obdobia čerpania eurofondov na roky 2014 až 2020. 
 
Na program pomoci v hmotnej núdzi má štát budúci rok vynaložiť 300 mil. eur, čo je na úrovni tohto roka. Na dávky v hmotnej núdzi má ísť 273 mil. eur, čo vzhľadom na predpokladaný počet poberateľov predstavuje medziročné zníženie oproti očakávanej skutočnosti o 1,20 mil. eur. Celkové výdavky na podporu rodiny majú tvoriť 737 mil. eur. Oproti roku 2013 to predstavuje nárast o 8,86 mil. eur. Na prídavok na dieťa má ísť 321 mil. eur a na rodičovský príspevok 361 mil. eur. Peňažné príspevky na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia sú na rok 2014 rozpočtované v sume 246 mil. eur, čo je o 3,98 % vyššie oproti schválenému rozpočtu na rok 2013.
 

 
Výdavky Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR by mali v budúcom roku predstavovať 2,1 mld. eur, čo je v porovnaní so schváleným rozpočtom na tento rok pokles o 72,2 mil. eur. Zdroje z Európskej únie vrátane spolufinancovania medziročne klesajú o 168 mil. eur, teda o 58,5 %, z toho EÚ zdroje o 58 % a spolufinancovanie o 61,5 %, a to v súvislosti s „dobehom“ programového obdobia 2007 – 2013.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X