Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Nominálna mzda v apríli rástla vo všetkých odvetviach

Nominálna mzda v apríli rástla vo všetkých odvetviach
Ilustračné foto SITA/AP
11. júna 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Priemerná nominálna mesačná mzda sa v apríli tohto roka oproti rovnakému obdobiu roka 2012 zvýšila vo všetkých sledovaných odvetviach.
 
Ako vyplýva z údajov Štatistického úradu SR, najvýraznejšie rástla v predaji a oprave motorových vozidiel o 6,3 % na 794 eur, v informačných a komunikačných činnostiach o 5,7 % na 1 793 eur, v priemysle o 4,5 % na 854 eur a vo vybraných trhových službách o 4,3 % na 820 eur.
 

V priemysle bol v apríli priemerný zárobok 854 eur

Rovnako sa priemerná nominálna mzda zvýšila v ubytovaní o 3,4 % na 583 eur mesačne, vo veľkoobchode o 2,3 % na 771 eur, v stavebníctve o 2,3 % na 613 eur, v doprave a skladovaní o 2,3 % na 746 eur, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1,9 % na 368 eur a v maloobchode o 1,1 % na 556 eur. 
 
Priemerná reálna mesačná mzda v apríli medziročne rástla v predaji a oprave motorových vozidiel o 4,5 %, v informačných a komunikačných činnostiach o 3,9 %, v priemysle o 2,8 % a vo vybraných trhových službách o 2,6 %. Polepšili si aj ľudia pracujúci v oblasti ubytovania o 1,7 %, vo veľkoobchode, v stavebníctve, v doprave a skladovaní rovnako o 0,6 %, ako aj v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 0,2 %. Nižšia bola len v maloobchode o 0,6 %. 
 

 
 
Od začiatku roka v porovnaní s tým istým obdobím uplynulého roka sa v priemere mzda zvýšila v predaji a oprave motorových vozidiel o 4,9 %, vo vybraných trhových službách o 3,9 %, v priemysle o 3,3 % a ubytovaní o 2,9 %. Polepšili si aj v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 2,5 %, stavebníctve o 1,6 %, maloobchode o 1,3 % a vo veľkoobchode o 0,8 %. Mzda naopak klesla v informačných a komunikačných činnostiach o 1,1 % a v doprave a skladovaní o 0,4 %. 
 
Reálna mesačná mzda v medziročnom porovnaní rástla v predaji a oprave motorových vozidiel o 2,8 %, vo vybraných trhových službách o 1,9 %, v priemysle o 1,3 %, v ubytovaní o 0,9 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 0,5 %. Na druhej strane sa znížila v informačných a komunikačných činnostiach o 3 %, doprave a skladovaní o 2,4 %, vo veľkoobchode o 1,2 %, v maloobchode o 0,7 % a v stavebníctve o 0,4 %.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X