Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Poslanci sa plánujú uzniesť, že sú znepokojení

Do stredy má byť aj mimoriadka k nebankovkám
Ilustračné foto: SITA
9. decembra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Aktuálna situácia v SR v oblasti pôsobenia nebankových spoločností a vývoja počtu exekučných podaní je alarmujúca, argumentujú poslanci.

Poslanci budú mimoriadne rokovať o nebankovkách

Mimoriadna schôdza parlamentu, na ktorej by poslanci mali hovoriť o aktuálnej situácii v oblasti pôsobenia nebankových spoločností a enormnom náraste exekučných konaní, sa uskutoční do stredy 11. decembra. Zvolanie zasadnutia inicioval nezaradený poslanec Alojz Hlina, návrh podpísali aj poslanci za OĽaNO s výnimkou Igora Matoviča, poslanci za SaS, skupina zákonodarcov okolo Daniela Lipšica a poslanec za Most-Híd Andrej Hrnčiar.
 
„Aktuálna situácia v SR v oblasti pôsobenia nebankových spoločností a vývoja počtu exekučných podaní je alarmujúca. Na Slovensku pôsobí niekoľko nebankových spoločností, ktoré pôsobia na trhu nielen neeticky, ale aj na hrane, respektíve za hranou zákona,“ uvádza sa v návrhu. Dôsledkom pôsobenia takýchto spoločností je podľa predkladateľov mimoriadne dramatické zhoršenie sociálnej situácie dotknutých obyvateľov, často končiace tragicky, ako aj neúmerný nárast exekučných podaní. „Situácia je natoľko alarmujúca, že sú potrebné zásadné zmeny v legislatíve, ktoré pôsobenie nebankových spoločností a exekútorov upravujú,“ argumentujú poslanci. 
 

 
Opoziční zákonodarcovia navrhujú prijať uznesenie, podľa ktorého parlament vyjadruje znepokojenie nad situáciou, ktorá je v súčasnosti v SR v oblasti pôsobenia nebankových spoločností a enormného nárastu exekučných podaní. Vláda by mala zároveň urýchlene predložiť do parlamentu zmeny zákonov týkajúce sa nebankových spoločností a činnosti exekútorov. Vládny Smer-SD sa zatiaľ nerozhodol, či schváli program mimoriadnej schôdze a umožní tak jej priebeh alebo jej rokovanie zablokuje. Problémom je, že národná rada ešte neuzavrela diskusiu k návrhu zákona o štátnom rozpočte. 
 
Hlina podal návrh na zvolenie schôdze 4.decembra, predseda parlamentu musí podľa rokovacieho poriadku zvolať mimoriadnu schôdzu do siedmich dní od doručenia návrhu. 
 

 
Aktualizácia:
Mimoriadna schôdza parlamentu, na ktorej by poslanci mali hovoriť o aktuálnej situácii v oblasti pôsobenia nebankových spoločností a enormnom náraste exekučných konaní, sa konať nebude. Zvolanie zasadnutia inicioval nezaradený poslanec Alojz Hlina, návrh podpísali aj poslanci za OĽaNO s výnimkou Igora Matoviča, poslanci za SaS, skupina zákonodarcov okolo Daniela Lipšica a poslanec za Most-Híd Andrej Hrnčiar. Na zvolanie mimoriadnej schôdze je potrebných 30 poslaneckých podpisov, Hlinov návrh ich má 29, jeden podpis mu teda chýba. V návrhu na zvolenie mimoriadky chýba podpis pri mene Radoslava Procházku. 
 
„Predložený návrh nebol podaný požadovaným počtom poslancov Národnej rady SR podľa Ústavy SR a Zákona o rokovacom poriadku Národnej rady SR, čím nie sú splnené náležitosti na zvolanie schôdze Národnej rady SR,“ uvádza sa v rozhodnutí predsedu parlamentu Pavla Pašku. 
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X