Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Sberbank rozšíril spoluprácu s Eximbankou a agentúrou SARIO

Sberbank rozšíril spoluprácu s Eximbankou a agentúrou SARIO
22. marca 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Ruská banka Sberbank rozširuje svoju spoluprácu so slovenskými vládnymi inštitúciami.
 
Jej najvyšší predstavitelia totiž vo štvrtok v Bratislave podpísali zmluvy o spolupráci so zástupcami Exportno-importnej banky (Eximbanka) a Slovenskej agentúry pre podporu investícií a obchodu (SARIO). Výsledkom dohôd má byť pomoc slovenským podnikateľom pri vyhľadávaní obchodných príležitostí a ich uplatnení v Rusku.
 

Spoluprácu chce Sberbank rozvíjať aj v Srbsku Kazachstane a a Ukrajine

Šéf Sberbank Ruska German Gref zdôraznil, že ruská ekonomika je najrýchlejšie rastúcou spomedzi skupiny krajín G8, pričom podľa prognóz by mala aj naďalej rásť rýchlejšie ako krajiny Európskej únie. „Významnejšia spolupráca slovenských spoločností s ruskými partnermi vytvorí možnosti na zmierňovanie negatívnych následkov ekonomickej stagnácie v Európe, ktorá v súčasnosti dolieha na Slovensko,“ povedal Gref. 
 
Dohoda s agentúrou SARIO ako aj Memorandum o porozumení sú zamerané na podporu vzájomných hospodárskych vzťahov medzi slovenskými a ruskými podnikmi a identifikáciu vhodných podnikateľských a investičných príležitostí. Dohody o spolupráci zároveň podpísali aj predstavitelia Sberbank Kazachstan, Sberbank Ukrajina a Sberbank Srbsko a slovenská Eximbanka. Tieto dokumenty nadväzujú na dohodu s materskou Sberbank Ruska z novembra minulého roka. Ich zámerom je podporovať slovenských exportérov pri ich presadzovaní sa na zahraničných trhoch cez poistné, záručné a úverové produkty. 
 
 
„Je to v súlade s našou stratégiou, ako Eximbanky, do ktorých teritórií ísť a ktoré teritóriá podporiť. Vnímame aj zvýšený záujem slovenských podnikateľov o vstup na tieto trhy,“ povedal v stredu po podpise dohôd šéf Eximbanky Igor Lichnovský. Ako dodal, banka by pritom mohla aj v spolupráci s Sberbank podporiť vzájomný obchod s Ruskou federáciou v objeme až 1 mld. eur. 
 
Ruská banka Sberbank vo februári minulého roka dokončila kúpu Volksbank International (VBI). Stala sa tak materskou firmou slovenskej Volksbank Slovensko, ktorá do konca októbra 2007 pôsobila na slovenskom trhu ako Ľudová banka, a do Obchodného registra SR bola zapísaná koncom augusta 1991.
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X