Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Trom investorom odklepla vláda stimuly vo výške 33,6 mil. eur

Trom investorom odklepla vláda stimuly vo výške 33,6 mil. eur
Občania zadotujú cez štátny rozpočet investorov. Ilustračné foto: SITA
5. júna 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Spoločnosti Brovedani Slovakia, Railway Casted Components a Continental, ktoré plánujú realizovať nové investičné projekty, dostanú pomoc najmä vo forme daňových úľav, a to v objeme 27,6 mil. eur.
 
Firmy preinvestujú na Slovensku celkovo viac ako 284 mil. eur.
 

Investori sľubujú vytvorenie takmer 1 100 nových pracovných miest

Nemecký výrobca pneumatík, spoločnosť Continental, plánuje do rozšírenia výroby investovať v púchovskom závode 250 mil. eur. Vytvoriť by sa pritom malo 600 nových pracovných miest. Časť pracovných miest vznikne aj v oblasti výskumu a vývoja. Vláda schválila pre tohto investora stimuly vo výške 20 mil. eur.
 
Celá štátna pomoc bude vo forme daňových úľav, ktoré investor plánuje využiť v budúcom a nasledujúcom roku. S realizáciou investičného zámeru chce firma začať už v tomto roku. Začiatok výroby je naplánovaný na budúci rok. V roku 2012 dosiahol objem výroby spoločnosti Continental v Púchove 11,47 mil. kusov radiálnych pneumatík. V roku 2013 plánuje podnik dosiahnuť objem výroby 13,5 mil. kusov a v roku 2018 by mal objem výroby dosiahnuť 19 mil. kusov radiálnych pneumatík. 
 

Odliatky v Prakovciach

Spoločnosť Railway Casted Components chce v Prakovciach vybudovať za 20 mil. eur nový závod na výrobu odliatkov pre železničný priemysel. Vďaka tomuto investičnému projektu by malo v gelnickom okrese vzniknúť 350 priamych nových pracovných miest. Firma získala od štátu investičnú pomoc vo výške takmer 10 mil. eur. Na obstaranie dlhodobého majetku dostane investor pomoc vo výške 2,5 mil. eur a na vytvorenie nového pracovného miesta viac ako 3,1 mil. eur.
 
Investor získal aj úľavu na dani z príjmu vo výške 4 mil. eur. V novom prakoveckom závode bude spoločnosť vyrábať oceľové odliatky pre podvozky pod nákladné železničné vagóny. Plánovaná ročná produkcia má dosiahnuť 12 tisíc ton tekutého kovu. Na export by malo smerovať až 90 % objemu produkcie oceľových odliatkov. Firma Railway Casted Components vznikla v marci minulého roka so zameraním na hutnícku výrobu a zaradila sa do finančnej skupiny OPTIFIN Invest, ktorú kontroluje známy podnikateľ Alexej Beljajev. 
 

Strojári do Galanty

V Galante by malo do troch rokov vzniknúť 130 nových pracovných miest. Vytvoriť by ich mala spoločnosť Brovedani Slovakia, ktorá plánuje vo svojom strojárskom závode rozšíriť svoju produkciu o nové výrobky. Do rozšírenia výroby plánuje firma investovať viac ako 14,3 mil. eur. Ministri schválili investorovi pomoc vo forme daňových úľav vo výške necelých 3,6 mil. eur.
 
Po realizácii investičného projektu bude spoločnosť v galantskom závode vyrábať rôzne druhy hriadeľov pre potreby automobilového priemyslu a komponenty na vstrekovače a vysokotlakové naftové čerpadlá. Ročne by mala firma vyrobiť osem miliónov hriadeľov pre benzínové či naftové automobily a taktiež osem miliónov komponentov. 
 

 
 
„Stimuly si tie firmy zaslúžia. Keď budú dosahovať hospodárske výsledky, tak im môže byť poskytnutá daňová úľava. Úľavy na poskytnutie pracovného miesta dostanú firmy vtedy, keď splnia podmienky,“ skonštatoval minister hospodárstva Tomáš Malatinský. Malé podniky však udeľovanie investičných stimulov kritizujú. Tvrdia, že ich znevýhodňujú oproti veľkým firmám a deformujú trh. „Pre malé podniky je dostatok modelov podpory. Myslím si, že ešte pôjdeme tým smerom, aby sme podporili aj tieto podniky pri menšom počte pracovných miest. Na to sa chystáme,“ reagoval Malatinský.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

29sep8:30Nehmotný majetok z účtovného pohľadu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

29sep8:30Nehmotný majetok z účtovného pohľadu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

10oct8:30Trestné a finančné následky konania konateľa a vedúceho zamestnanca8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X