Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

AURES Holdings vlani predal bezmála 100 tisíc áut, najviac za 31 rokov na trhu

Sita1.jpg
Foto: AURES Holdings
18. januára 2024 Autor Informačný servis Tlačiť

Spoločnosť za svojím úspechom vidí hlavne využitie moderných technológií, digitalizácie, využitie umelej inteligencie a upevnenie svojej pozície na trhu.

Spoločnosť AURES Holdings, ktorá prevádzkuje sieť autocentier AAA AUTO, Mototechna, Auto Diskont a Driverama, vlani dosiahla najlepší predajný výsledok vo svojej histórii a celkovo predala 98 134 vozidiel. Skupina mala mesačné predaje najvyššie v histórii v desiatich mesiacoch minulého roka, vôbec najviac áut si zákazníci odviezli v auguste, a to takmer deväť tisíc. Za svojím úspechom vidí najmä využitie moderných technológií, digitalizáciu spoločnosti a upevnenie svojho postavenia na trhu ako najväčšieho predajcu v strednej a východnej Európe.

„Za rekordné objemy predaja vďačíme do značnej miery nášmu historickému rozhodnutiu investovať do moderných technológií. Najmä pokiaľ ide o integráciu nástrojov pre automatizáciu podnikania, podporených strojovým učením a generatívnou umelou inteligenciou, do našich procesov. Generatívnu umelú inteligenciu, ktorá je všeobecne dostupná iba rok, sme už úspešne využili v dvoch oblastiach – v marketingu a v posilňovaní efektivity prevádzky nášho zákazníckeho centra,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva AURES Holdings. „Veľká vďaka za náš nový predajný rekord patrí aj zákazníkom a všetkým, viac ako trom tisíckam našich zamestnancov v piatich krajinách, kde pôsobíme,“ dodala Karolína Topolová.

Spoločnosti sa tak pozitívne vracajú dlhodobé investície do technológií a automatizácie, s ktorými začala už pred viac ako desiatimi rokmi. „Rok po roku sme rozširovali spektrum našich modelov strojového učenia a automatizovali zásadné aspekty našich obchodných operácií. To zahŕňa celý rad funkcií, vrátane výkupu najžiadanejších vozidiel, využívania najlepších nákupných príležitostí, zavádzania dynamickej cenotvorby, predpovedania optimálnej alokácie skladových vozidiel, realizácie marketingových stratégií zameraných na dáta a riadenia personalizovaných online interakcií, ako aj komunikácie s našimi zákazníkmi,“ hovorí Karolína Topolová. Pre prácu s dátovými aplikáciami, ktoré sa stali kľúčovým faktorom jej obchodného úspechu, založila elitné centrum excelentnosti Resulmatic. „Resulmatic sa venuje vývoju, experimentovaniu a nasadzovaniu špičkových technológií umelej inteligencie a business inteligencie. Z práce Resulmaticu profitujú všetky naše značky vo všetkých krajinách, kde pôsobíme, pričom ich služby ponúkame aj tretím stranám. V investíciách do tejto spoločnosti sme pripravení pokračovať aj v tomto roku. Veríme, že technológia a maximálne využitie dostupných dát bude rozhodovať o úspechu v ďalších rokoch. Naším cieľom je tiež ďalej rozšíriť využitie generatívnej umelej inteligencie tak, aby sme si udržali vedúce postavenie v oblasti pôsobenia a úspešne sa orientovali v trhových trendoch a konkurencii,“ nadväzuje Karolína Topolová.

Sita2.jpg
Foto: AURES Holdings

Stále väčší podiel na predajoch vozidiel získava podnikateľská a firemná klientela. „V decembri sme predali podnikateľom, živnostníkom a firmám 18 % áut. V roku 2024 to pre nás bude jeden z rastových segmentov, ktorý budeme podporovať. Máme ekonomické riešenie pre podnikateľov, ktorí musia čeliť mnohým tlakom. Máme jednu z najväčších ponúk úžitkových vozidiel, manažérskych vozidiel a automobilov s odpočtom DPH,“ dodáva Karolína Topolová.

Najpredávanejšou značkou v slovenskej sieti autocentier AAA AUTO je Škoda, ktorá si v roku 2023 medziročne polepšila vďaka obľube jednotlivých modelov značky. Najpredávanejšími modelmi sú Škoda Octavia a Škoda Fabia. Tretiu a štvrtú priečku obsadil nemecký Volkswagen, konkrétne Volkswagen Passat a Volkswagen Golf. Na piatom mieste potom skončila Kia Ceed. Aj v Českej republike si prvenstvo drží práve česká značka Škoda, a to rovnako ako na Slovensku s modelmi Octavia a Fabia. V Poľsku vedie tradične Opel s modelom Astra, ale aj tu sa Škoda dostáva do popredia s modelom Octavia.

TOP 10 najpredávanejších áut v sieti AAA AUTO a Mototechna v roku 2023
Česká republika Slovensko Poľsko
1. Škoda Octavia Škoda Octavia Opel Astra
2. Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Octavia
3. Škoda Superb VW Passat Ford Focus
4. VW Passat VW Golf Kia Sportage
5. VW Golf Kia Ceed VW Golf
6. Hyundai i30 Škoda Superb Renault Megane
7. Kia Ceed Hyundai i30 VW Passat
8. Ford Focus Kia Sportage Škoda Fabia
9. Škoda Kodiaq Opel Astra Dacia Duster
10. Škoda Karoq Suzuki Vitara Toyota Yaris

Rovnako ako predvlani, aj v minulom roku boli najpredávanejšími typmi automobilov hatchbacky (32,3 %), v poradí druhé boli „kombíky“ (23,6 %) a SUV sa na Slovensku umiestnili na tretej pozícii (22 %). V susednej Českej republike je rebríček obľúbených karosérií v rovnakom poradí – hatchback (27,5 %), kombi (27,2 %) a SUV (22,6 %). Inak tomu je ale v Poľsku, kde sa SUV (23,1 %) dostali už za hatchbacky (37,6 %) a predbehli tak dlhodobo obľúbené kombi (18,1 %).

Nadpolovičná väčšina zákazníkov skupiny AURES Holdings vlani preferovala benzínové vozidlá. Medziročne došlo k miernemu poklesu ich podielu, ktorý bol spôsobený príklonom k alternatívnym palivám. „Vyššie ceny palív premietajú zákazníci aj do svojich kritérií pre výber vozidla. Preto medziročne opäť vzrástol počet predaných elektromobilov, a to vlani už na rekordných takmer päťsto, štvornásobne viac ako rok predtým. O štyridsaťosem percent potom medziročne vzrástol predaj hybridov. Dieselové automobily sa medziročne držia na štyridsaťdva percentnom podiele z našich predajov a stále tak ide o veľmi obľúbený druh paliva,“ doplnila Karolína Topolová. Spoločnosť AURES Holdings sa ale pripravuje na rastúci záujem o elektromobily v nasledujúcich rokoch a čistú mobilitu zahrnula aj do svojej ESG stratégie do roku 2030. Najobľúbenejšími elektromobilmi minulého roka boli vozidlá BMW i3, Tesla Model 3 a Škoda Citigo-e.

Moderná doba so sebou nesie aj rastúce nároky na výbavu, preto si napríklad automatickú prevodovku v automobile vlani zvolilo 27,1 % slovenských, 29,3 % českých a 20,5 % poľských zákazníkov siete AAA AUTO a Mototechna. Medziročne naopak mierne poklesol záujem o náhon na všetky štyri kolesá. Na Slovensku si verziu 4×4 zaobstaralo 14,6 % zákazníkov, v Česku 16,7 % a v Poľsku 8,6 %.

Muži tvorili 70 % kupujúcich vo všetkých krajinách, kde AURES Holdings pôsobí. Najobľúbenejšími farbami ojazdených áut Slovákov a Čechov sú strieborno-šedá, biela a čierna, v prípade Poliakov čierna, strieborno-šedá a biela.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

AURES HoldingsPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

06aug8:30Novelizované odpisy a majetok spoločnosti v roku 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X