Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Tržby Hamé presiahli v minulom roku 5,22mld. Kč

Tržby Hamé presiahli v minulom roku 5,22mld. Kč
Hame
21. mája 2012 Tlačiť

Najväčšia česká konzervárenská spoločnosť Hamé, jeden z najväčších výrobcov trvanlivých potravín, chladených potravín, bagiet a sendvičov, dosiahla v minulom roku tržby viac ako 5,22mld. Kč. Nárast z 5,16mld. Kč dosiahnutých v roku 2010.

Na celkových tržbách sa najväčšou mierou podieľala mäsová produkcia  55% a výrobky zo zeleniny a rajčinového pretlaku 20%. Významnou položkou tržieb je aj sladká produkcia 12%, kam patria kompóty, ovocná dojčenská strava, džemy, ovocné zmesi a lekvár. Zostávajúcich 13% tržieb tvoria výrobky, ktoré Hamé importuje z iných krajín.

Hamé v roku 2011 vyrobilo zhruba 96 tis. ton produktov, čo je asi rovnaký objem ako v roku 2010. Výroba Hamé je sústredená do 7 výrobných závodov v Čechách (Babice, Kunovice, Bzenec, Mařatice, Podivín, Letohrad, Hněvotín), jedného závodu v Rusku a jedného v Rumunsku. Podľa marketingovej riaditeľky spoločnosti Marcely Mitáčkovej Hamé každoročne investuje do technologických zariadení v týchto podnikoch čiastku viac ako 100 miliónov korún.

Z celkových dosiahnutých tržieb 5,22mld. Kč bolo na domácom trhu realizovaných 2,9mld. Kč, čo  je o 67mil. Kč menej ako v roku 2010. Významný nárast dosiahlo Hamé v roku 2011 oproti roku 2010 na trhu v Maďarsku (o 62%) a v Rumunsku (o 13%). V Maďarsku boli veľmi dobré výsledky dosiahnuté predovšetkým zalistovaním značiek Hamé a Globus. Jednou z krajín, kde bolo Hamé v minulom roku úspešné, bola aj Ukrajina. Tu boli tržby dosiahnuté vo výške 66mil. Kč, čo bolo o 27% viac ako v roku 2010.

V Rusku dosiahlo Hamé v roku 2011 tržby vo výške 406mil. Kč, čo je o 30% menej ako v roku predchádzajúcom. Tento prepad súvisel najmä s krízou na ruskom trhu, ale i snahou konkurencie kopírovať značku Hamé a vydávať svoje produkty za ekonomickú radu spoločnosti Hamé. Na konci minulého roku bolo súdom rozhodnuté v prospech Hamé a jednému z hlavných konkurentov firme Ruzkom bola uložená pokuta vo výške 4,3mil. Rubľov.

Rok 2012

Za prvé 3 mesiace roku 2012 dosiahlo Hamé tržby vo výške 1,4mld. Kč, čo je o 14% viac ako v rovnakom období roku 2011.V tomto roku pokračuje Hamé v marketingovej podpore svojich značiek ako na domácom trhu, tak i na trhu v Slovenskej republike, Maďarsku, Rumunsku, Rusku i Ukrajine.

Svojich významných a dlhodobých zákazníkov má Hamé aj v krajinách ako je Izrael, Poľsko, Rakúsko či Nemecko. V posledných dvoch menovaných sú to najmä zákazníci z rady odberateľov veľkospotrebiteľských balení sladkej produkcie a retailové reťazce, ktorým Hamé vyrába výrobky pod ich privátnymi značkami.

Svoj záujem chce Hamé v nasledujúcom období nasmerovať najmä na zákazníkov a odberateľov v krajinách bývalého SNS, ku ktorým patrí Kazachstan, Turkmenistan, Azerbajdžan alebo Arménsko. Hamé tu už má svojich partnerov, ale predpokladá, že práve v týchto krajinách môže rozvinúť svoje obchodné aktivity ďaleko väčšou mierou, ako boli do teraz.

Plánované výsledky pre rok 2012 chce Hamé dosiahnuť i realizáciou nových vývojových projektov. 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X