Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Tržby v priemysle si udržali tempo rastu aj októbri

Tržby v priemysle si udržali tempo rastu aj októbri
Ilustračné foto SITA
11. decembra 2012 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

 

Medziročne sa tržby v priemysle zvýšili o 7,5 % na 7,496 mld. eur. Vývoj ovplyvnil podľa Štatistického úradu SR najmä rast tržieb vo výrobe dopravných prostriedkov o 12,9 %.
 
Ďalej vo výrobe počítačových, elektronických a optických výrobkov o 16,4 %, výrobe potravín, nápojov a tabakových výrobkov o 18,6 %, výrobe kovov a kovových konštrukcií okrem strojov a zariadení o 4,2 % a vo výrobe strojov a zariadení inde neklasifikovanej o 8,2 %. Tržby klesli predovšetkým v ostatnej výrobe, oprave a inštalácii strojov a zariadení o 8,3 % a vo výrobe koksu a rafinovaných ropných produktov o 5,3 %.
 

Tržby v stavebníctve stále klesajú

V stavebníctve pokračoval podľa úradu trend výrazného poklesu tržieb. Pri objeme 776,2 mil. eur sa znížili o 18,5 %. Tempo medziročného rastu tržieb v doprave a skladovaní sa oproti predchádzajúcemu mesiacu výrazne zrýchlilo. Celkové tržby sa zvýšili o 14,4 % na 628,6 mil. eur. Vývoj súvisel najmä s rastom tržieb v skladových a pomocných činnostiach v doprave o 27,1 %, v pozemnej doprave a doprave potrubím o 8,2 %. Znížili sa len tržby vo vodnej doprave o 12,9 %. 
 
 
Tržby v informačných a komunikačných činnostiach sa zvýšili o 5,1 % na 472,4 mil. eur. Celkový rast ovplyvnili predovšetkým vyššie tržby v informačných službách o 25,9 %, vo výrobe filmov, videozáznamov a televíznych programov o 14,8 % a v nakladateľských činnostiach o 14,6 %. Tržby klesli len v počítačovom programovaní o 1,6 %. 
 
Vysokú dynamiku rastu tržieb si udržiavalo podľa úradu odvetvie vybrané trhové služby. Celkové tržby sa zvýšili o 12,6 % na 1,072 mld. eur. Tržby boli vyššie vo všetkých činnostiach, z toho najmä v oblasti nehnuteľností o 21 %, za architektonické a inžinierske činnosti o 18,1 %, za činnosti herní a stávkových kancelárií o 8,2 %, za reklamu a prieskum trhu o 7,1 %. 
 
Celkovo za desať mesiacov tržby v priemysle vzrástli o 8,6 % na 68,709 mld. eur. Tržby stavebných subjektov sa znížili o 15,1 % na 6,232 mld. eur. V doprave a skladovaní to boli tržby v celkovom objeme 5,723 mld. eur a medziročne vzrástli o 8,8 %. Tržby v informačných a komunikačných činnostiach sa zvýšili o 5,5 % na 4,183 mld. eur. Celkové tržby vo vybraných trhových službách medziročne vzrástli o 16,1 % na 9,674 mld. eur.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X