Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Úrokové sadzby hypoték v marci v SR klesli takmer na minimum

Úrokové sadzby hypoték v marci klesli takmer na minimum
Fotobanka Pixmac
3. mája 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Úvery na bývanie v marci opäť zlacneli. Priemerná úroková sadzba vo výške 4,28 % sa významne priblížila k historickému minimu z decembra 2012, kedy bola 4,27 %.
 
Ako ďalej uviedla spoločnosť Fincentrum, priaznivé podmienky stoja za rastúcim záujmom žiadateľov a 318 mil. eur, ktoré banky v marci poskytli, predstavuje historicky piaty najsilnejší mesiac.
 

Klienti sa zatiaľ nemusia obávať zdražovania úverov

Výrazné objemy boli aj v prípade spotrebiteľských úverov, poskytnutých 136 mil. eur sa v rekordných tabuľkách umiestnilo na treťom mieste. „Silné konkurenčné prostredie spoločne s ďalšími priaznivými faktormi tlačí úrokové sadzby pri úveroch smerom dole,“ uviedol predseda predstavenstva spoločnosti Fincentrum Milan Repka.
 
Od začiatku roka má podľa neho objem úverov namierené k rekordným hodnotám. „Takýto silný rok ešte banky vo svojej histórii nezažili. Netreba však zabúdať, že významnú úlohu pri náraste objemu úverov zohráva refinancovanie,“ skonštatoval Repka. Po aktuálnom znížení základnej úrokovej sadzby zo strany ECB je podľa neho jasné, že klienti sa v najbližšom čase nemusia obávať zdražovania úverov, skôr naopak. 
 

 
Ešte bližšie k rekordným hodnotám mali v marci spotrebiteľské úvery. Medziročne narástli o 13 % a medzimesačne o 16 % na 136 mil. eur, čo je tretia historicky najvyššia hodnota. Priemerná úroková sadzba sa oproti februáru (14,71 %) znížila na 14,26 %. Objem stavebných úverov sa v marci medzimesačne znížil o 4 % a medziročne až o 44 % na 1,45 milióna. Priemerná úroková sadzba sa takmer nemenila, keď oproti februárovým 4,77 % nepatrne vzrástla na 4,78 %. Objem medziúverov vzrástol na mesačnej báze o 60 % a na ročnej o 16 % na 44 miliónov. Priemerná úroková sadzba poklesla zo 4,96 % na 4,15 %.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X