Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Víťazi deviateho ročníka súťaže Študentská osobnosť Slovenska sú už známi

Víťazi deviateho ročníka súťaže Študentská osobnosť Slovenska sú už známi
Víazka kategórie informatika a matematicko - fyzikálne vedy a celková víazka súaže Mária Virèíková poèas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnos Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013. Foto: SITA/Gabriel Kuchta Víťazka kategórie informatika a matematicko - fyzikálne vedy a celková víťazka súťaže Mária Virčíková počas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnosť Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013. Foto: S
12. decembra 2013 Zdroj Podnikam.SK, MV Tlačiť

11 talentovaných a výnimočných mladých ľudí sa dnes môže pýšiť prestížnym ocenením Študentská osobnosť Slovenska.

Projekt Študentská osobnosť Slovenska je národná súťaž, ktorá oceňuje tých najlepších študentov. Predstavitelia  fakúlt do deviateho súťaže pre školský rok 2012/2013 nominovali 70 študentov vysokých škôl a vedeckých pracovísk. Projekt je realizovaný pod záštitou prezidenta SR. Hlavným organizátorom projektu je Junior Chamber International – Slovakia, generálnym partnerom pre školský rok 2012/2013 je už tradične  spoločnosť Skanska.

 

Podpora vzdelávania je jednou zo základných priorít našej spoločnosti. Teší nás, že i prostredníctvom tohto projektu môžeme podporiť potenciál mladých ľudí, ich úsilie a cieľavedomosť, ktorú potvrdili i nomináciou v tejto súťaži,“ povedala Magdaléna Dobišová, generálna riaditeľka Skanska SK a.s.

 

Projekt sa uskutočňuje pod záštitou prezidenta SR, s podporou Slovenskej rektorskej konferencie a pod odbornou garanciou Slovenskej akadémie vied. Cieľom je vyzdvihnúť a predstaviť širokej verejnosti študentov 1., 2. alebo 3. stupňa vysokoškolského štúdia, ktorí sú nielen výbornými študentami, ale sú v niečom výnimoční – napr. víťazi študentských odborných súťaží, doktorandi s významnými vedecko-výskumnými výsledkami, ale i úspešní umelci či športovci.

 

V deviatom ročníku podujatia bolo vyhlásených 11 kategórií podľa jednotlivých študijných smerov. V každej kategórii nezávislá odborná komisia vybrala víťazov, ktorí získali vecné ceny a finančnú odmenu.

 

„Každoročný počet nominácií, ktoré do súťaže dostávame, nás utvrdzuje v presvedčení, že projekt tohto tipu má v našej krajine miesto a že medzi mladými ľuďmi je ohromný potenciál, na ktorý treba poukázať a ktorý je potrebné podporiť,“ vyjadril sa Marián Meško, predseda Junior Chamber International – Slovakia.

 

TOP študentská osobnosť 2012/2013 je Ing. Mária Virčíková

Top študentskou osobnosťou 2012/2013 sa stala  a Cenu prezidenta SR získala Ing. Mária Virčíková z Fakulty elektrotechniky a informatiky TU v Košiciach, víťazka  kategórie Informatika a matematicko – fyzikálne vedy. Ocenenie získala za svoju dizertačnú prácu v odbore Umelá inteligencia s názvom Interakcia človek – stroj v sociálnej robotike.

 

Víazka kategórie informatika a matematicko - fyzikálne vedy a celková víazka súaže Mária Virèíková poèas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnos Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

 

Profil Top Študentskej osobnosti 2012/2013

Ing. Mária Virčíková je študentkou posledného ročníka 3. stupňa štúdia v odbore Umelá inteligencia na Fakulte informatiky a elektrotechniky Technickej univerzity v Košiciach. Vo svojej dizertačnej práci s názvom Interakcia človek – stroj v sociálnej robotike, v odbore Umelá inteligencia, sa venuje humanoidným robotom, t.j. interakcii človek – stroj.

 

Výsledky jej práce sú porovnateľné s výsledkami dosiahnutými vo svete. Prvý krát prezentovala svoje výsledky svojej práce v roku 2009 ako študentka 3. ročníka bakalárskeho štúdia na konferencii Cognitive and neural systems na MIT (Massachusets Institut of Technology) v Bostone, USA. Návšteva MIT Média Lab. a osobné stretnutia so špičkovými osobnosťami na MIT veľmi silno ovplyvnili jej rozhodnutie venovať sa problematike umelej inteligencie.V roku 2010 ukončila 2. stupeň VŠ vzdelania s vynikajúcim výsledkom, pričom za svoju diplomovú prácu získala IT Valley Award 2010 za najlepšia diplomovú prácu v oblasti informačných technológií.

 

Po prijatí na PhD. štúdium pod vedením školiteľa Prof. Ing. Petra Sinčáka, PhD., ktorý ju predovšetkým inšpiruje a podporuje v jej najmä zahraničných aktivitách, sa stala už dnes medzinárodne známou osobnosťou. Ocenením výsledkov jej práce sú pozvané prednášky na japonských univerzitách v decembri 2012 na Kyushu Inst. Technology, Fukuoka, Tokyo Inštitúte of Technology, Tokyo, Tsukuba University a Tokyo University a na prestížnom Kórea Advanced Inštitúte of Science and Technology (KAIST) v Južnej Kórei.

 

V roku 2013 sa angažovala v projekte Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) Košice aktivitami: Výstava Robotické emócie, DIG Gallery, Košice a populárnou prednáškou Raňajky s umelou inteligenciou v reštaurácii v Košiciach. Ďalšie významné popularizačné činnosti s humanoidnými robotmi sú na školách a v nemocniciach (FNsP Košice) a na Noci výskumníkov (vystúpenia robotov Nao). 

 

Cenu Hospodárskych novín na základe internetového hlasovania verejnosti získal Štefan Tóth z Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach.

 

Víťazi  jednotlivých kategórií Študentská osobnosť Slovenska pre školský rok 2012/2013

 1. Elektrotechnika, priemyselné technológieBc. Lukáš Pariža – Fakulta elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave 
 2. Hutníctvo, strojárstvo, energetikaIng. Ján Duplák, PhD. – Fakulta výrobných technológií TU v Košiciach 
 3. Informatika a matematicko – fyzikálne vedyIng. Mária Virčíková – Fakulta elektrotechniky a informatiky TU v Košiciach 
 4. Lekárske vedy, farmáciaMUDr. Juraj Sokol  – Jesseniova lekárska fakulta v Martine, UK  v Bratislave 
 5. Prírodné vedy, chémiaRNDr.Matúš Peško, PhD. – Prírodovedecká fakulta UK v Bratislave 
 6. Stavebníctvo, architektúraIng. Peter Staňák, PhD. – Ústav stavebníctva a  architektúry SAV  v Bratislave 
 7. Poľnohospodárstvo, lesníctvo, drevárstvoIng. Jaromír Vašíček, PhD. – Fakulta biotechnológie a potravinárstva SPU v Nitre 
 8. Právo,filozofia, politológia, sociológiaMgr. Lenka Kostovičová – Ústav experimentálnej psychológie SAV 
 9. Kultúra a umenieBc.Tomáš Šelc – Hudobná a tanečná  fakulta VŠMU v Bratislave 
 10. EkonómiaMichal Mešťan – Ekonomická fakulta UMB v Banskej Bystrici 
 11. ŠportRichard Varga – Fakulta telesnej výchovy a športu UK v Bratislave

 

Víaz kategórie Eletrotechnika a priemyselné technológie LukᚠPariža poèas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnos Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

Víťaz kategórie Eletrotechnika a priemyselné technológie Lukáš Pariža počas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnosť Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013.

 

Víaz kategórie Hutníctvo, strojárstvo a energetika Ján Duplák poèas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnos Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

Víťaz kategórie Hutníctvo, strojárstvo a energetika Ján Duplák počas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnosť Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013.

 

Víazka kategórie informatika a matematicko - fyzikálne vedy a celková víazka súaže Mária Virèíková poèas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnos Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

Víťazka kategórie informatika a matematicko – fyzikálne vedy a celková víťazka súťaže Mária Virčíková počas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnosť Slovenska pre školský rok 2012/2013.

 

Víaz kategórie Lekárske vedy a farmácia Juraj Sokol poèas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnos Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

Víťaz kategórie Eletrotechnika a priemyselné technológie Lukáš Pariža počas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnosť Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013.

 

Víaz kategórie Prírodné vedy a chémia Matúš Peško poèas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnos Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

Víťaz kategórie Prírodné vedy a chémia Matúš Peško počas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnosť Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013.

 

Víaz kategórie Stavebníctvo a architektúra Peter Staòák poèas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnos Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

Víťaz kategórie Stavebníctvo a architektúra Peter Staňák počas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnosť Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013.

 

Víaz kategórie Poľnohospodárstvo, lesníctvo a drevárstvo Jaromír Vašíèek poèas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnos Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

Víťaz kategórie Poľnohospodárstvo, lesníctvo a drevárstvo Jaromír Vašíček počas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnosť Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013.

 

Víazka kategórie Právo, filozofia, politológia a sociológia Lenka Kostovièová poèas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnos Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

Víťazka kategórie Právo, filozofia, politológia a sociológia Lenka Kostovičová počas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnosť Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013.

 

Víaz kategórie Kultúra a umenie TomᚠŠelc poèas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnos Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

Víťaz kategórie Kultúra a umenie Tomáš Šelc počas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnosť Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013.

 

Víaz kategórie Ekonómia Michal Mešan poèas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnos Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

Víťaz kategórie Ekonómia Michal Mešťan počas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnosť Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013.

 

Víaz kategórie Šport Richard Varga poèas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnos Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

Víťaz kategórie Šport Richard Varga počas slávnostného odovzdávania ocenenia Študentská osobnosť Slovenska pre školský rok 2012/2013 v Pálfyho paláci. Bratislava, 11. december 2013.

 

Junior Chamber International – Slovakia je partnerskou organizáciou Junior Chamber International – jednej z najväčších organizácií na svete združujúcich mladých lídrov v jednotlivých krajinách. Svetová organizácia má 200 000 členov v 120 krajinách sveta. JCI – Slovakia organizuje rôzne aktivity pre študentov stredných a vysokých škôl a mladých podnikateľov na Slovensku.

 

Skanska SK a.s. pôsobí na slovenskom stavebnom trhu a  pokrýva všetky segmenty stavebníctva od infraštruktúrnych cez rezidenčné, komerčné až po PPP projekty. V Obchodnom registri SR je spoločnosť zapísaná od augusta 1994 a k dnešnému dňu s počtom cca 800 zamestnancov patrí medzi najväčších zamestnávateľov v sektore stavebníctva na Slovensku. Skanska SK je súčasťou svetového koncernu Skanska, ktorý bol založený v roku 1897 vo Švédsku. V roku 2012 Skanska celosvetovo oslávila 125 rokov pôsobenia na stavebných trhoch. 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

08júl8:30Vedenie a motivácia výrobných pracovníkov - Teamleader vo výrobe8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Riadenie,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X