Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Záujem o hazard vlani na Slovensku vzrástol

Záujem o hazard vlani na Slovensku vzrástol
Ilustračné foto SITA/AP
16. mája 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Účastníci hier vlani do všetkých hazardných hier vložili viac ako 2,219 mld. eur, čo je oproti roku 2011 viac o 82 mil. eur.
 
Celková suma vyplatených výhier pritom podľa údajov Finančného riaditeľstva SR dosiahla 1,683 mld. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 84 mil. eur.
 

Príjem prevádzkovateľov hazardu vlani dosiahol 535 mil. eur

„Do štátneho rozpočtu priamo z prevádzkovania hazardných hier boli v roku 2012 odvedené prostriedky vo výške 119,8 mil. eur, o 16,4 mil. eur viac, ako v roku 2011,“ uvádza finančné riaditeľstvo vo výročnej správe. V roku 2011 vzrástol objem prostriedkov vložených do hazardu medziročne o 106 mil. eur a presiahol 2,137 mld. eur.
 
Výťažok z hazardných hier, t. j. príjem prevádzkovateľov, poklesol v minulom roku o 1,8 mil. eur a dosiahol 535 mil. eur. Podobne ako celkový objem prostriedkov vložených do hazardu vrástli v roku 2012 aj odvody obciam. „Keď v roku 2011 bolo z hazardných hier obciam odvedené 10,03 mil. eur, v roku 2012 to bolo 11,2 mil. eur,“ uvádzajú daniari. Ďalšie prostriedky do rozpočtov obcí ale aj štátneho rozpočtu smerovali z uhradených správnych poplatkov. Štátny rozpočet si tak z týchto prostriedkov polepšil o 223 tis. eur a do rozpočtov obcí smerovalo z odvedených správnych poplatkov 17,65 mil. eur. 
 

 
 
Finančná správa vlani zaznamenala mierny nárast počtu prevádzok a hracích miest, a to aj napriek tomu, že na trhu je tendencia umiestňovať hazardné hry do väčších prevádzok a sústreďovať v nich viacej druhov hier. Kým v roku 2010 boli hry prevádzkované v 13 063 prevádzkach, v roku 2011 to už bolo v 13 539 prevádzkach a vlani boli hry ponúkané v 13 870 prevádzkach. 
 
Zdroj: FS SR
 
Čo sa týka nových prevádzkovateľov hier, daniari v roku 2012 zaznamenali 87 nových subjektov. Podobný počet prevádzkovateľov hier ale svoju činnosť pre rok 2012 ukončil, preto počet prevádzkovateľov jednotlivých hier sa v roku 2012 oproti roku 2011 nezmenil a v priebehu roka 2012 hazardné hry aktívne, na základe udelených a vydaných licencií, prevádzkovalo 315 prevádzkovateľov.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X