Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Žilinská Kia prvýkrát naplno využíva kapacitu a vyrobí vyše 300 tis. áut

Kia prvýkrát naplno využíva kapacitu a vyrobí vyše 300 tis. áut
Automobilka Kia v Žiline. Foto: SITA
18. decembra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Automobilka počas prvých jedenástich mesiacov tohto roka vyrobila aj viac ako 459 tis. motorov, z nich 52 percent benzínových a 48 percent dieselových. 

Od roku 2006 Kia pri Žiline vyrobila vyše 1,5 milióna áut

Závod automobilky Kia v Tepličke nad Váhom pri Žiline tento rok po prvýkrát naplno využíva svoju výrobnú kapacitu a v roku 2013 vyrobí rekordných vyše 300 tisíc vozidiel. Na celkovej produkcii sa 51 percentami podieľa športovo-úžitkový model Kia Sportage, 39 percentami druhá generácia modelu Kia ceed a 10 percentami rodinná Kia Venga. V období od januára do konca novembra závod exportoval 22 percent vozidiel do Ruska, 13 percent do Veľkej Británie a 9 percent do Nemecka.
 
„Výroba v našom závode počas uplynulých siedmich rokov kontinuálne rástla. Spoločnosť Kia Motors Slovakia sa postupne zaradila medzi najväčších výrobcov, exportérov, ako aj zamestnávateľov na Slovensku. Verím, že na tieto úspechy, ktoré sme dosiahli najmä vďaka vysokej kvalite, atraktívnemu dizajnu a jedinečnej sedemročnej záruke našich modelov, nadviažeme aj v nasledujúcom období,“ povedal prezident spoločnosti Kia Motors Slovakia Eek-Hee Lee. Automobilka počas prvých jedenástich mesiacov tohto roka vyrobila aj viac ako 459 tis. motorov, z nich 52 percent benzínových a 48 percent dieselových. 
 

 
Od začatia sériovej výroby v roku 2006 opustilo brány závodu pri Žiline viac ako 1,5 milióna vozidiel. Najžiadanejším modelom bol s 54 percentami Kia ceed vyrábaný v troch karosárskych verziách- päťdverový hatchback, predĺžená kombi verzia Sportswagon a trojdverový pro ceed. Kia Sportage sa na sedemročnej produkcii závodu podieľal 34 percentami, Kia Venga siedmimi percentami a Hyundai ix35 piatimi percentami. V priemere každé piate auto bolo exportované do Ruska, ostatné vozidlá boli vyvezené do Veľkej Británie (10 percent), Nemecka (9 percent) a ďalších krajín Európy. Na Slovensku zostáva približne jedno percento vyrobených áut. 
 
Od roku 2006 automobilka vyrobila aj vyše 2,1 milióna motorov, z nich 56 percent benzínových a 44 percent dieselových. Najvyrábanejším bol benzínový motor s objemom 1,4 litra (28 percent). Takmer polovica vyrobených motorov bola exportovaná do sesterskej spoločnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech v českých Nošoviciach. 
 

 
Kia Motors Slovakia je prvým výrobným závodom spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. Závod bol vybudovaný v období rokov 2004 až 2006. Výroba automobilov aj motorov bola spustená v decembri 2006. Kia na Slovensku v súčasnosti zamestnáva okolo 3 800 ľudí a vyrába modely Kia ceed v troch karosárskych úpravách, športovo-úžitkový Kia Sportage a rodinné MPV Kia Venga. Od mája 2013 spoločnosť vyrába aj vysoko výkonnú verziu modelu Kia ceed v trojdverovom pro ceed GT a päťdverovom ceed GT prevedení. Aktuálne spoločnosť Kia Motors Slovakia patrí medzi troch najväčších výrobcov a exportérov na Slovensku. 
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X