Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zistite, aký podnikateľský účet je pre vás najlepší

Man hands holding euro money
Profimedia
13. januára 2016 Tlačiť

BRATISLAVA 13. januára 2016 (P/PR) – Ako si zvoliť správny podnikateľský účet, ktorý bude pokrývať všetky vaše potreby?

K dôležitým krokom, ako efektívne spravovať firemné financie, patrí aj rozhodnutie sa pre najlepší podnikateľský účet. Banky ponúkajú rôzne balíky služieb, ktoré vedia svojim biznis klientom ušiť na mieru. Na čo sa zamerať, aby ste sa rozhodli správne?

  • Cenu za vedenie podnikateľského účtu si zistíte jednoducho na webových stránkach bánk. Okrem ceny za vedenie účtu sa však zamerajte aj na možnosti, výhody či zľavy, ktoré vám ponúka banka pri aktívnom používaní účtu. Môžu vám pomôcť znížiť mesačné poplatky za účet.
  • Ďalej je dôležité zamerať sa na to, koľko transakcií môžete mesačne uskutočniť. Do transakcií spadajú trvalé príkazy, inkasá, platby cez Internet banking, Telebanking prípadne MultiCash, platby a výbery platobnou kartou, prijaté platby, ale aj príkazy na úhradu, vklady a výbery uskutočnené v pobočkách banky.
  • Skôr než navštívite pobočku banky, zamyslite sa, aké typy platobných kariet budete reálne potrebovať.
  • Nezabúdajte na možnosť voľby počtu e-mailových výpisov z účtu v ľubovoľnom intervale či počet SMS správ alebo e-mailových notifikácií o pohyboch na vašom firemnom účte. Dôležité je, aby ste mali vždy prehľad o tom, čo sa s vašimi financiami deje.

Čo potrebujete k otvoreniu účtu

V prípade, že ste sa rozhodli pre otvorenie účtu, zistite, aké doklady bude banka potrebovať. Základ tvorí platný identifikačný doklad prítomných osôb, ktoré sú oprávnené konať za spoločnosť a aktuálny výpis z Obchodného/Živnostenského registra.

Podpora začínajúcich podnikateľov

Posledné roky sa aj banky snažia uľahčiť situáciu začínajúcim podnikateľom. Napríklad Tatra banka ponúka novým firmám na polroka účet bez poplatkov. Spoločnosti a fyzické osoby – podnikatelia, ktoré si do jedného roka od vzniku oprávnenia na výkon podnikateľskej činnosti otvoria v Tatra banke účet s balíkom služieb Tatra Business, ho automaticky získajú na prvých 6 mesiacov úplne zadarmo.

Zistite viac o možnostiach, ktoré podnikateľský účet ponúka.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

podnikatelsky ucet

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikateľské účty

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

20jan8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

20jan8:30Zadávanie zákaziek na nadlimitnom elektronickom trhovisku (NET) - Workshop8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Verejné obstarávanie-obstarávateľ

20jan8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X