Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Viete, čo všetko môže pokrývať podnikateľský účet?

Money 256314_1280.jpg
Foto: Pexels
27. októbra 2023 Autor Informačný servis Tlačiť

Firemný účet musí mať každá právnická osoba, aj fyzická osoba – podnikateľ. Jeho výber je preto dôležitý minimálne tak isto ako v prípade bežných bankových účtov fyzických osôb – nepodnikateľov. Podnikateľské účty sa v jednotlivých bankách líšia nielen cenou, ale aj službami, ktoré pokrývajú.

V dnešnom článku sa na príklade podnikateľského účtu mKonto Biznis dozviete odpovede na otázky, ktoré vás v súvislosti s podnikateľským účtom zaujímajú. Okrem iného napríklad čo všetko v sebe môže ukrývať firemný účet, či je možné otvoriť si ho bez poplatkov alebo či je možné otvoriť si k podnikateľskému účtu aj sporiaci účet.

Pre koho je určený podnikateľský účet mKonto Biznis?

Vo všeobecnosti je potrebné rozlišovať podnikateľské účty pre právnické osoby a fyzické osoby – podnikateľov, t.j. živnostníkov. Firemný účet mKonto Biznis je určený len pre fyzické osoby – podnikateľov a ukrýva v sebe množstvo výhod, na ktoré sú klienti mBank zvyknutí aj pri bežných účtoch pre obyvateľstvo.

Aké doklady potrebujem, ak si chcem otvoriť firemný účet?

Každá banka môže mať rôzne podmienky na otvorenie si podnikateľského účtu. Vo všeobecnosti je však potrebný doklad totožnosti osoby oprávnenej konať za danú spoločnosť a výpis z obchodného registra, prípadne živnostenský list ak sa jedná o fyzickú osobu – podnikateľa.

Koľko stojí vedenie podnikateľského účtu?

Spravidla je s firemným účtom spojených viacero poplatkov. Je preto potrebné dobre si zvážiť, ktoré služby a v akom približne rozsahu budete potrebovať. Budete prijímať platby zo zahraničia? Budete potrebovať vyberať peniaze z bankomatu doma či v zahraničí? Len v rámci EÚ alebo aj mimo nej? Koľko úhrad budete počas mesiaca vykonávať cez internet banking? Využijete kreditnú kartu?

Z uvedeného vyplýva, že poplatok za vedenie je síce dôležitý, ešte dôležitejšie sú však poplatky za služby, ktoré v cene za vedenie účtu nemáte.

Dobrou správou pre každého živnostníka je, že existujú tiež firemné účty, ktoré sú bez zbytočných poplatkov. Medzi také patrí aj mKonto Biznis. Ak sa preň rozhodnete, nebudete musieť platiť za:

  • založenie účtu
  • vedenie účtu
  • prichádzajúce a odchádzajúce platby
  • trvalé príkazy a inkasá

Bez poplatku sú aj výbery z bankomatov doma a v zahraničí v prípade, že si vyberiete aspoň 70 eur. V tomto prípade je však potrebné spomenúť, že poplatok si neúčtuje mBank. Môže sa však stať, že zaplatíte poplatok, ktorý si účtuje správca daného bankomatu. O tom by ste ale mali byť upovedomení, keď si budete vyberať peniaze. A následne sa rozhodnúť, či vyskúšate iný bankomat alebo či akceptujete poplatok „bankomatu.“

Je možné získať k firemnému účtu platobnú kartu bezplatne?

Aj v tomto prípade sa produkty bánk líšia a platí, čo sme odpovedali vyššie. Každý jeden poplatok je potrebné zvážiť a jednotlivé produkty porovnať komplexne. Ak však máte účet bez poplatkov a k nemu bezplatne aj platobnú kartu, porovnávať nie je potrebné.

Platobnú kartu Mastercard získate k mKonto Biznis bez poplatku a v prípade, že na nej budete mať obrat minimálne vo výške 70 eur mesačne, bez mesačného poplatku bude aj jej vedenie. Za výbery peňazí z bankomatu, ako sme písali vyššie, si mBank taktiež neúčtuje poplatky, keď vyberiete minimálne 70 eur.

Karta Mastercard k firemnému účtu ukrýva množstvo výhod, ktoré sa vám ako podnikateľovi môžu hodiť. Medzi inými napríklad zľavy u množstva partnerov doma aj v zahraničí, čo oceníte napríklad počas vašich služobných ciest. Rovnako ako možnosť tráviť voľný čas pred odletom v salónikoch na vybraných letiskách. Väčší pocit bezpečia vám umožní exkluzívna asistenčná služba Mastercard Asistent, ktorá je tiež automaticky súčasťou platobnej karty.

Dá sa zriadiť si sporiaci účet aj k podnikateľskému účtu?

Áno, je to možné. Podnikateľ si môže voľné finančné prostriedky odkladať na sporiaci účet eMax Biznis. Je bez poplatku za zriadenie či vedenie, nezaväzuje vás mať na ňom minimálny zostatok a veľkou výhodou tiež je, že je bez viazanosti. Peniaze zo sporiaceho účtu máte vždy k dispozícii. Kedykoľvek si z neho môžete previesť peniaze na svoj bežný účet.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

firemný účetmKonto Biznispodnikatelsky ucetPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X