Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

8 kvalít, ktoré majú podľa bývalého agenta FBI najodolnejší ľudia

Odolnosť, biznismen, dážď
ilustračné: thinkstockphotos.com
23. februára 2017 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Agenti FBI musia byť odolní, aby mohli riešiť prípady, ktoré nemajú ľahké alebo zrejmé riešenie. Idú tam, kde je to potrebné, nie tam, kde by sa cítili pohodlne.

Bývalý agent FBI sa podelil o informácie ohľadom najodolnejších ľudí, ktorými agenti FBI bez pochýb sú. Ide podľa neho o spôsob myslenia, o to, ako prežiť a neutrpieť traumu na celý život.

Ak chcete byť úspešní, musíte byť neustále v pohybe, prejaviť ochotu plávať proti prúdu a nevzdávať sa. Odolní ľudia sú úspešní, pretože majú týchto osem vlastností:

  1. Berú zodpovednosť za svoje činy

Fňukať a sťažovať sa nikomu nepomôže. Treba prevziať kontrolu nad svojím životom a prijať zodpovednosť za to, akým smerom sa váš život uberá. Odolní ľudia sa nespoliehajú na ostatných ani nezvaľujú vinu na iných.

  1. Rozvíjajú svoje dobré každodenné návyky

Výskum Karla E. Weicka, profesora organizovaného správania na Michiganskej univerzite, ukazuje, že keď sú ľudia v strese, vracajú sa k hlboko zakoreneným návykom. Preto sa treba zamerať na svoje dobré zvyky, pretože sa k nim automaticky vrátime, keď prídu ťažké časy.

  1. Zameriavajú sa na možnosti

Odolní ľudia sa vždy pýtajú na to, čo môžu urobiť pre zmenu situácie. Zameriavajú sa na možnosti, ktoré ležia pred nimi. Myslia na to, že veci majú vo vlastných rukách a dokážu ich ovplyvniť.

  1. Myslia pozitívne

Je veľký rozdiel medzi tým byť optimista a pozitívne myslieť. Pozitívni myslitelia nie sú nevyhnutne šťastní a optimistickí. Sú to realisti, ktorí sa konfrontujú s tvrdými faktami bez toho, aby očakávali, že ich zmenia.

  1. Kladú do popredia to, čo je dôležité

Inak povedané, určujú si priority. Ich mozog je nútený pracovať s informáciami, nielen na ne reagovať. Zoznamy sú skvelý spôsob, ako donútiť rôzne časti mozgu, aby na seba vzájomne pôsobili. Veci si treba vizualizovať, majte preto po ruke papier a ceruzku, aby ste si mohli urobiť zoznam vždy, keď to budete potrebovať.

  1. Riadia svoje emócie

Odolní ľudia vedia, že aj keď prídu ťažké časy, svoje pocity majú pod kontrolou. Dokážu svoje emócie identifikovať, označiť ich správnym slovom a ovládnuť.

  1. Negatívna skúsenosť nie je pre nich koniec sveta

Prekážky sú prirodzenou súčasťou života. Odolnosť si vyžaduje schopnosť rýchlo sa zotaviť z negatívnej skúsenosti a pozrieť sa na vec triezvymi očami. Vo svojom slovníku nemajú slovo prestať, pretože nevedia, čo to je vzdať sa.

  1. Nachádzajú svoj „strom“

Priateľstvá sú dôležité: môžu vás pozdvihnúť, zabezpečiť vám ochranu a pomôcť vám udržať balans medzi prácou a osobným životom. Tieto kmeňové spojenia sa v modernej spoločnosti vytrácajú, ale ich znovuzískanie môže byť kľúčom k psychologickému prežitiu. Silnú psychickú niť si môže vytvoriť každý – stačí si nájsť „kmeň“, ľudí, ktorí vám dajú pocit bezpečia a spojenia.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

12dec8:30Riziková kontrola verejného obstarávania (Operačný program Slovensko)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

12dec8:30Riziková kontrola verejného obstarávania (Operačný program Slovensko)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

14dec8:30Čo nám priniesli a čo nám prinesú novely Obchodného zákonníka8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X