Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

AAA AUTO poskytlo zákazníkom ako prvý predajca bezplatné overenie histórie vozidiel

Sk iris.jpg
Foto: AURES Holdings
4. septembra 2023 Autor Informačný servis Tlačiť

Vďaka novému partnerstvu medzi AAA AUTO a spoločnosťou IRIS IDENT, majú klienti možnosť preveriť si prostredníctvom ODO-Passu históriu každého vozidla.

Líder na trhu ojazdených vozidiel na Slovensku AAA AUTO sa ako prvý autobazár spojil so spoločnosťou IRIS IDENT, s.r.o. – správcom Registra prevádzkových záznamov vozidiel (RPZV), ktorá sa venuje preverovaniu áut a má vo svojom registri niekoľko miliónov záznamov o ich histórii. Odteraz budú každému zákazníkovi pred kúpou auta zadarmo poskytované údaje z RPZV o priebehu najazdených kilometrov, ktoré im uľahčia rozhodovanie sa pri kúpe vozidla. Záznamy sú dostupné jednak na webových stránkach spoločnosti AAA AUTO, ako aj priamo vo všetkých pobočkách spoločnosti po celom Slovensku.

„Tento rok bol pre AAA AUTO z hľadiska predajných výsledkov rekordný a my chceme tento trend naďalej podporovať. Rastúca zákaznícka základňa je spojená s ich spokojnosťou, a preto sme radi, že môžeme spolupracovať s Registrom prevádzkových záznamov vozidiel a ponúknuť zákazníkom prístup k údajom o histórii auta bez toho, aby sa museli zaviazať k jeho kúpe. V AAA AUTO sa neobávame kvality a bezpečnosti automobilov, ktoré ponúkame na predaj, nemáme čo skrývať. Sme prvým predajcom ojazdených vozidiel, ktorý poskytuje kontrolu vozidiel od RPZV pre všetky slovenské vozidlá v ponuke. Vnímame to aj ako ďalší krok k zvyšovaniu štandardov pri nákupe a predaji na trhu s ojazdenými vozidlami,“ hovorí Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva spoločnosti AURES Holdings, prevádzkovateľa medzinárodnej siete autocentier AAA AUTO. Novú službu pre zákazníkov testovalo AAA AUTO od polovice augusta a už od 1. septembra bude k dispozícii.

V pobočkách najväčšieho predajcu ojazdených automobilov na Slovensku, ako aj pri inzerátoch na webovej stránke spoločnosti www.aaaauto.sk budú bezplatne k dispozícii všetky historické dáta odometra, ktoré RPZV získava prostredníctvom tzv. prispievateľov. Dáta sú zaznamenávané pri rôznych životných situáciách vozidla, ako sú napríklad servisné prehliadky, emisná a technická kontrola, vstup do financovania, uzatvorenie poistenia alebo pri škodových udalostiach automobilu registrovaného na Slovensku. „Register prevádzkových záznamov vozidiel (RPZV) ako vnútroštátny register zriadený Ministerstvom dopravy Slovenskej republiky disponuje miliónmi legálnych a relevantných záznamov z rôznych udalostí priebežne zaznamenaných 2 500 „prispievateľmi“ počas životného cyklu vozidiel. Je prepojený s medzinárodnou informačnou sieťou EUCARIS a dostupný pre členské štáty EÚ. Údaje z RPZV prispievajú ku kultivácii trhu s ojazdenými vozidlami na Slovensku a znižujú riziko podvodov a kúpy problémového vozidla pre bežných spotrebiteľov a predajcov vozidiel. Sme preto radi, že sa v spolupráci s AAA AUTO môžeme podieľať na významnom kroku k ďalšiemu zlepšeniu podmienok pre spotrebiteľov a prispieť k zvýšeniu transparentnosti trhu s ojazdenými vozidlami,“ hovorí Ing. Róbert Zrubák, konateľ spoločnosti IRIS IDENT, s.r.o., ktorá je Technickou službou kontroly originality a správcom RPZV.

Spoločnosť AAA AUTO neustále upozorňuje na riziká pri kúpe ojazdeného automobilu, medzi ktoré patrí aj manipulácia s odometrom, čiže stočené kilometre na vozidle, ďalej skryté vady vozidla pri jeho predaji, ako sú napríklad poškodenia po škodovej udalosti, výskyt automobilu v pátraní alebo auto v exekúcii. Týmto hrozbám sa teraz zákazníci budú môcť jednoducho vyhnúť, keďže okrem bezplatných informácií o histórií najazdených kilometrov získaných formou ODO-Passu majú možnosť získať úplný prehľad o konkrétnom vozidle prostredníctvom AUTO–Passu s 50 % zľavou.

„Našou prioritnou témou je bezpečnosť nákupu ojazdeného auta. Pri výkupe automobilov sme veľmi dôslední, o čom svedčí aj to, že viac ako 65 % vozidiel pri výkupe odmietame. Trh je síce už v lepšom stave než pred piatimi alebo desiatimi rokmi, hlavne čo sa týka stáčania kilometrov na odometri alebo odcudzenia, ale podvody sú momentálne viac sofistikovanejšie a vyžadujú si väčšie úsilie, skúsenosti a vybavenie pri ich odhalení. Preverovaniu automobilov preto venujeme významné úsilie, ako po personálnej stránke, tak z hľadiska používaných technológií a zdrojov informácií. Do overovania histórie vozidiel tak investujeme státisíce eur ročne,“ dodáva Karolína Topolová.

Viac informácií nájdete na webových stránkach spoločnosti AAA AUTO www.aaaauto.sk.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

AAA AUTOAURES HoldingsIRIS DENTPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

06aug8:30Novelizované odpisy a majetok spoločnosti v roku 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X