Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Aká je najjednoduchšia cesta k založeniu e-shopu?

Box market electronic ordering shop basket.jpg
Foto: Freepik
30. septembra 2022 Autor Informačný servis Tlačiť

Takmer polovica Slovákov už aspoň raz urobila nákup na internete. To je slušná zákaznícka základňa a zároveň obrovský priestor k rastu. Už teraz Slováci ročne na internete minú takmer 2 miliardy eur. Čo keby vám niekto povedal, že časť z tejto obrovskej sumy môže byť vaša? Stačí si založiť vlastný e-shop. Pokiaľ sa do toho pustíte tou správnou cestou, vôbec to nemusí byť zložité. A práve najčastejšie spôsoby, ako si založiť vlastný e-shop si dnes popíšeme.

E-shop „zadarmo”

Internet je plný najrôznejších ponúk, ktoré vám sľúbia prevádzku e-shopu úplne zadarmo. Vždy to ale má nejaký háčik. Existuje množstvo takzvaných open-source platforiem, ktoré svoje riešenia poskytujú skutočne bezplatne. Vy si potom na nich môžete postaviť svoj vlastný e-shop. Tu ale vzniká problém. Nezaobídete sa totiž bez dostatočných znalostí v tejto oblasti.

Realita teda býva taká, že vám neostane nič iné ako si nájsť profesionála, ktorý vám s postavením e-shopu pomôže. Práca navyše samotným spustením projektu neskončí. Svoj e-shop budete neustále upravovať. A nepôjde len o vylepšenie funkčnosti a vzhľadu. Zaručene vás potrápia aj legislatívne zmeny. Úpravy daní, rôznych povinností a podobne. Na toto všetko budete musieť svoj e-shop pripraviť. Bez pravidelnej údržby bude navyše systém postupne starnúť. Príliš nepochodíte ani s prípadnou pomocou zo strany tvorcu e-shopového prostredia. Vzhľadom na to, že ho poskytuje zadarmo totiž nemôžete očakávať prakticky žiadnu technickú podporu. Budete v tom skrátka sami. Už teda asi chápete, prečo sme tento systém fungovania internetového obchodu nazvali e-shopom „zadarmo” v úvodzovkách.

E-shop na mieru

Na úplne opačnom konci potom stojí vývoj e-shopu na mieru. Ide o situáciu, kedy prídete za špecializovanou agentúrou, ktorá vám e-shop vyvinie od základu presne podľa vašich predstáv. Teda na kľúč. Aj toto ale má jeden zásadný háčik. Výstavba e-shopu na mieru vás totiž vyjde na sumu pokojne aj desiatok tisíc eur a môže trvať aj dlhšie ako jeden rok.

Áno, je pravda, že na konci tohto procesu budete mať e-shop postavený od A do Z presne podľa vášho gusta, musíte sa ale pripraviť na extrémnu cenovú náročnosť podobného projektu. Realita je taká, že výstavba e-shopu na mieru sa oplatí len malému množstvu internetových obchodov. Tu asi správne hádate, že ide o tie najväčšie. Pokiaľ nie ste internetový gigant, vystačíte si s omnoho rozumnejším riešením. Ani po dokončení projektu a zaplatení obrovskej faktúry to pre vás neskončí. Systém totiž bude nutné udržiavať.

Prenájom e-shopu – jasná voľba

Medzi e-shopom zadarmo a výstavbou internetového obchodu na mieru totiž existuje ešte jedna cesta, ktorá predstavuje rozumnú alternatívu, a to ako po finančnej, tak funkčnej stránke. Ide o prenájom e-shopu. Je to rokmi osvedčený systém, kedy za mesačný poplatok za desiatky eur získate prístup ku kompletnej platforme, ktorá vám umožní začať predávať. Prenájom e-shopu je vhodný ako pre úplne začiatky, tak tiež pre úspešné e-shopy. Zároveň sa u prenajímaného e-shopu môžete spoľahnúť na technickú podporu a neustále vylepšovanie systému vrátane pridávania nových funkcií. To všetko v cene základného mesačného prenájmu. Vďaka tomu je tvorba e-shopu cestou prenájmu tou zďaleka najvýhodnejšou cestou.

Vo výbere formy e-shopu už máme jasno. Teraz už ostáva len zvoliť správnu platformu. Aj tých totiž samozrejme existuje veľké množstvo. Len jedna vám ale za prijateľnú cenu ponúkne najviac. Prenájom e-shopu Upgates totiž v československom online priestore nemá konkurenciu. Žiadny iný e-shop systém vám neponúkne také množstvo funkcií a voľnosti. Svoj e-shop si totiž už Upgates môžete prispôsobiť po grafickej aj funkčnej stránke. Presvedčiť sa o tom môžete sami na prvých 30 dní zadarmo.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

PRzaloženie e-shopu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

09máj8:30Compliance management system (CMS)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

09máj8:30Rast cien stavebných materiálov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

09máj8:30Compliance management system (CMS)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X