Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako sa naučiť pozitívne myslieť?

Ilustračné, AP Photo/Wason Wanichakorn
23. februára 2011 Autor Podnikam.SK, SITA Tlačiť

Téma pozitívneho myslenia sa dostáva čoraz viac do popredia a zaujíma čoraz viac ľudí. Ako teda začať? Je to jednoduché. Ak chcete zmeniť svoje myslenie z negatívneho na pozitívne, mali by ste si pozitívne veci uvedomovať. Urobíme si také malé cvičenie. Je jedno kde teraz sedíte, doma, v internetovej kaviarni, či v práci. Na chvíľku prestaňte čítať, pohodlne sa posaďte a pozrite sa okolo vás. Kedy ste boli naposledy za to čo máte vďačný?

 

Cvičenie na pozitívnu myseľ

Napríklad ak sedíte doma: Som vďačný, že mám strechu nad hlavou, že som v teple. Som vďačný, že mám všetko čo potrebujem, mám dosť jedla i ošatenia. Môžem si ľahnúť na pohodlnú posteľ a oddýchnuť si. Okolo mňa pobehujú zdravé deti.

 

Ak ste v práci: Som vďačný, že mám prácu. Som vďačný za svojich kolegov, poprípade šéfa. Mám vlastnú kanceláriu – ó je to super. Som vďačný za plat, za podmienky, ktoré tu mám.

Ak ste v kaviarni: Som vďačný za to, že mám dosť peňazí, aby som si mohol pokojne sadnúť do kaviarne a prečítať si poštu. Som vďačný, že si tu môžem dať výbornú kávu. Som vďačný za výbornú obsluhu. Tá servírka je taká príjemná, vždy sa usmeje.

Je jedno kde sedíte, ale začnite ďakovať za veci, ktoré máte a sú pre Vás dôležité. Koľko ľudí nemá ani z ďaleka toľko čo vy. Koľko vecí, alebo ľudí berieme v našom živote tak automaticky, že si to nestihneme ani všimnúť. Ak ste momentálne v takej situácii, skúste sa postaviť, ísť za svojim partnerom a povedať mu: „Som vďačný, že Ťa mám.“ Nepovedzte to len tak automaticky, dajte do toho kus seba a uvidíte čo sa bude diať. Ďakujte zo srdca a uvidíte, že už čoskoro sa vo Vašom živote začne naplno prejavovať Zákon príťažlivosti.

 

Tým, že budete myslieť na pozitívne veci, ktoré už máte, ktoré Vám robia radosť, máte pozitívne myšlienky. A pozitívne myšlienky, priťahujú pozitívnych ľudí, situácie a viac dobrého do Vášho života. Myšlienky tvoria Vašu budúcnosť. Keď toto pochopíte, posuniete sa o VEĽKÝ kus dopredu.

Možno si dávate otázku, či ďakovať aj za to zlé čo Vás postrehlo. Mnoho zlých vecí, ktoré sa nám v živote stali, nás naštartovalo k zmenám a tie nám priniesli lepšie veci. Ako sa hovorí: „Všetko zlé je na niečo dobré.“

 

Krok za krokom k pozitívnemu mysleniu

Pred tým ako začnete:

  1. musíte chcieť,
  2. musíte tomu veriť,
  3. musíte pre to niečo urobiť.

 

1. krok: ZMENA MYSLENIA

Toto je základ všetkého. Všetko začína v hlave. Ak chcete dosiahnuť zmeny vo svojom živote v akejkoľvek oblasti musíte pochopiť toto tajomstvo. Vaše myšlienky tvoria váš život, vašu budúcnosť. Na začiatku pozorujte svoje okolie. Pozorujte rôzne typy ľudí. Úspešných, menej úspešných, zdravých, sužovaných chorobami. Sledujte to čo hovoria. Hovorí sa: „Čo na srdci to na jazyku.“ Po nejakom čase uvidíte, že ľudia sa majú presne tak ako myslia, tak ako sa vidia vo svojej mysli. Pochopiteľne Vy to neuvidíte – jedine, že by ste vedeli čítať myšlienky. Cieľom pozorovateľskej misie je pochopenie tajomstva moci a sily myšlienky. „Každá myšlienka niečo spôsobí – je príčinou a každá situácia je niečím spôsobená – je účinkom.“

Myšlienka je čistá energia. Emócia je energia v pohybe. Myšlienka násobená emóciou vytvára skutočnosť. M x E = S

 

2. krok: VIDÍM SA POZITÍVNE, ĎAKUJEM ZA VŠETKO

Tak ako dopadla Vaša pozorovateľská misia? Na začiatku  sme sa pokúsili pochopiť podstatu pozitívneho myslenia, silu myšlienok a to čo vo veľkej miere ovplyvňuje náš život. Nech už ste prišli, alebo neprišli na to, že myšlienky v našom živote zohrávajú veľkú úlohu najlepšie je to si vyskúšať na vlastnej koži. Veď je to zadarmo. Ak chcete dosiahnuť výrazné zmeny vo svojom živote – prax a trpezlivosť tu zohráva veľkú úlohu, o viere ani nehovorím.

 

Čo vám odporúčame? Minimálne trikrát za deň po dobu 10-15 minút si nájdite, pokiaľ je to možné, rovnaké miesto, kde budete mať kľud a budete sami. Je mi jasné, že mnohí z Vás takéto podmienky nemajú. Odporúčame vám napríklad ráno a večer v posteli. Keď pôjdete spať, skúste sa oprieť, zavrite oči a stíšte sa. Buďte sami so sebou. Inými slovami NÁJDITE SI ČAS PRE SEBA A SVOJE MYŠLIENKY. Možno sa stretnete s posmeškami, alebo otázkami plných nepochopenia zo strany vášho okolia. Nenechajte sa odradiť, idete si budovať svoju budúcnosť. Malé upozornenie. Keď sa vám z nejakých dôvodov nepodarí „vizualizovať“ nebuďte znechutení, otrávení, nič to. Nič ste nepokazili, ani ste nič nezbrzdili. Pocity v tomto prípade zohrávajú veľkú úlohu. V čase vizualizácie si musíte navodiť dobré pocity, ale to si ešte vysvetlíme.

 

Keď sa stíšite, úplne sa uvoľnite a zavrite oči. Spočiatku to chce trošku tréningu, pretože vaše myšlienky budú blúdiť všade možne. Od bežných starosti až po negatívne – deštruktívne myšlienky. Skúste sa sústrediť. Potom viďte seba tak, ako sa chcete mať. Pozor nevizualizujte nikoho iného. Len seba. Nemusíte sa báť, nie je to sebecké, časom to pochopíte. V pohode si premyslite čo chcete. Je to rovnako dôležité ako samotná vizualizácia. Napríklad prichádzate z práce spokojný, autom, do útulného bytu, kde je pekné zariadenie. Snívajte. Začnite si písať vlastnú knihu snov.

 

Určite ste už boli v situácii keď ste sa naozaj dobre cítili. Také tie „mravčeky šťastia“. Takéto pocity si navoďte, keď budete vizualizovať. Čim častejšie, čím dlhšie, čím presnejšie budete vizualizovať a opriete to o trpezlivosť a vieru, výsledky prídu veľmi skoro. Nikto to neurobí za vás. Toto je vaše snaženie, vaše myšlienky. Len vy ste úplne zodpovedný za svoj život a za svoje myšlienky. Nenechajte sa odradiť. Nevzdávajte sa. Zo začiatku, budú možno vaše predstavy hmlisté, alebo  myšlienky budú neposlušné, ale vydržte. Je to dôležité. Myslite pozitívne, myslite o sebe len v dobrom. AKO SA UVIDÍTE VO SVOJEJ MYSLI, TAK SA BUDETE MAŤ.

 

3. Krok: SLOVNÍK

Je veľmi dôležité, aby sme si uvedomovali čo hovoríme, ako to hovoríme, aké máme pri tom pocity. Stará pravda hovorí: „Môžete zraniť mečom, ale nevyrovná sa to tomu, keď zraníte jazykom.“ Pochopiteľne každý z nás si to vie predstaviť a mnohým sa to už stalo. Poviete niečo, čo by ste neskôr vrátili späť, ale to už nejde. Lenže táto stará pravda má ďaleko hlbší základ. Vždy nás napadne, že našimi slovami môžeme ublížiť iným, čo je pravda, ale nikoho nepadne, že v prvom rade ubližujeme sebe. Zamyslite sa sami nad tým ako hovoríte o sebe, svojej rodine, svojej práci, svojom zdraví, svojej krajine, o dni ktorý vás čaká. Je to pozitívne?

 

4. Krok: POCITY

Skúmajte vaše pocity. Pocity sú vaši pomocníci – spätná väzba toho čím sa zaoberáte. Buď sa cítite dobre, alebo zle. Určite sa pri hádke so svojim šéfom či partnerom nebudete cítiť dobre. Ak pracujete na  zmene svojho života, na zmene svojho myslenia sú pocity a pozitívne myšlienky asi to najdôležitejšie. Opakujem je jedno ako to nazveme Boh, Vyššia sila, Zdroj energie, Univerzum je v celej svojej podstate láska, harmónia, pokoj, šťastie, radosť, nádhera – všetko pozitívne čo si viete predstaviť.

 

Chcem, aby ste si zapamätali: cítiť sa šťastný je normálne, cítiť sa nešťastný je nenormálne. Sme tu preto, aby sme zažívali šťastie. Vaša duša po tom túži. Na to, aby ste sa napojili na Vyššiu silu je potrebné byť s ňou na jednej frekvencii. Prijímač musí byť naladený na vysielač. Inými slovami. Niekto myslí o sebe, svojom živote pozitívne cca 30 min za deň a zvyšok dňa je negatívny (nie je naladený). Myslíte, že príde požadovaná zmena do jeho života? Takže tu sa ukrýva to tajomstvo Zákona príťažlivosti.

 

Ak chcete vo svojom živote radikálnu zmenu, ak chcete do svojho života pritiahnuť niečo pozitívne (finančné prostriedky, zdravie, lásku, prácu, ľudí) nalaďte sa na Vyššiu silu, nalaďte sa pozitívne, aby všetko to po čom túžite mohlo k vám preniknúť. Je logické, že ak myslíte negatívne nemôže k vám prísť pozitívne a naopak. Musíte byť v súlade. A k tomu nám dopomáhajú pocity. Pocity nám ukazujú na akej frekvencii ste naladený. Či negatívnej, alebo pozitívnej.Vedomosti sú jedna strana mince, druhá strana mince sú praktické skúsenosti. Musíte skúšať. Vaše skúsenosti, vaša radosť, vaše tvorenie svojho života je podstatné. Môžete prečítať tisíce kníh, od tých najlepších autorov, ale je to nič oproti tomu, čo je vo vás, to čo vyskúšate a prežijete vy. Dôležité je samotné pochopenie, že vaše myšlienky tvoria váš život. Sme presvedčení o tom, že stačí iba jedna vec. Nemusíte prečítať ani jednu knihu o pozitívnom myslení, nemusíte stretnúť, žiadnu významnú osobnosť pozitívneho myslenia. Stačí ak ZMENÍTE svoje myslenie. A prídu do vášho života také zmeny, že sa nebudete stačiť čudovať.

Zdroj: http://www.pozitivnemyslenie.estranky.cz

lm

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Manažment

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X