Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako ušetriť firme na dopravných nákladoch

Ako ušetriť firme na dopravných nákladoch
Fotobanka Pixmac
5. októbra 2012 Tlačiť
Dopravné náklady firmy dnes predstavujú dosť významnú položku kvôli vysokej cene benzínu či nafty. Dá sa však na týchto nákladoch ušetriť? Tovar predsa musíme previezť, naši zamestnanci sa musia prepraviť na služobnú cestu a podobne. V nasledujúcom článku nájdete pár tipov ako ušetriť na dopravných nákladoch firmy.
 
 

Ako môže firma ušetriť na doprave

  1. Efektívna logistikaHlavne výrobné firmy bojujú s tým, ako efektívne naplánovať prepravu vyrobeného tovaru, či dovoz potrebného materiálu. Častokrát sa stane, že sú náklady za prepravované palety vysoké, pretože kamión nie je naplno vyťažený. Ak firma expeduje na rovnakú adresu viac zákazok, je dobré, ak sa zákazky expedujú v rovnakom čase, aby sa ušetrili dopravné náklady. Ak máme dostatok času na dopytovanie prepravcov, môžme vyrokovať lepšie ceny. 
  2. Zaobstarajte si palivovú kartuSystém Eurowag poskytuje palivovú kartu a zároveň systém, ktorý zaručí firme, že bude tankovať za najnižšie ceny. Systém spočíva v tom, že vás firma informuje o tom, na ktorej čerpacej stanici na vašej ceste sa dá aktuálne natankovať najlacnejšie. Okrem toho poskytuje prehľadný spôsob fakturácie, takže máte dobrý prehľad o uskutočnených tankovaniach či platbách. Pomocou Eurowag karty je možné platiť aj mýto vo väčšine európskych krajín, a môžte sa online registrovať do všetkých mýtných systémov.Firma Slovnaft poskytuje tzv. zelené – green karty, strieborné a zlaté karty.Green karta sa môže využívať na platbu za nákup motorových palív, služieb a iných tovarov na čerpacích staniciach Slovnaftu. Ak ste držiteľom takýchto kariet môžte tankovať za kartové cenníkové ceny, ktoré majú zľavu. Pri karte si môžte zvoliť napríklad aj limit či už denný, týždenný, mesačný alebo ročný, teda aj týmto spôsobom môžte sledovať svoje náklady. Jedna firma môže mať viacero kariet. Jednou z výhod môže byť napríklad aj fakturácia na mesačnej báze, ktorá firme ušetrí napríklad náklady na účtovníka. Ak sa predloží účtovníkovi iba jedna faktúra, bude sa to fakturovať ako jeden účtovný prípad. Ak by sme predložili pokladničné doklady za každé tankovanie, cena by narástla za viacero účtovných prípadov.Ďalšie firmy, ktoré poskytujú palivové karty sú napríklad Shell, OMW a iné. 
  3. Používajte automobily s nízkou spotrebouCieľom automobilových výrobcov je vyrábať autá, ktoré budú mať nižšiu spotrebu. Nízka spotreba je dôležitá nielen z hľadiska ušetrenia na dopravných nákladoch firmy, ale aj z dôvodu ochrany životného prostredia teda nižšieho znečisťovania vzduchu. Na trhu si môžme vybrať automobily s rôznou spotrebou. Firma si musí premyslieť, či je pre ňu výhodnejšie jazdiť na prestížnejšom aute s vyššou spotrebou alebo na menej prestížnom aute s rozumnou spotrebou.   
  4. Naplánujte si cestu Ak zamestnanci firmy plánujú služobnú cestu na vzdialenejšie miesto, mali by si dostatočný čas vopred určiť trasu, ktorou pôjdu, tak, aby ušetrili čo najviac na dopravných nákladoch. Okrem nákladov na palivá si týmto ušetria aj čas.  
  5. Tankujte výhodnejšie v okolitých krajináchPri cestách do zahraničia si môže firma vyrátať, či je pre ňu výhodnejšie natankovať plnú nádrž na Slovensku alebo v zahraničí. Ceny pohonných hmôt sú častokrát výhodnejšie v okolitých krajinách ako u nás. Krátky prehľad o cenách si možno rýchlo urobiť vyhľadaním informácií na internete. 
ph

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Znižovanie nákladov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X