Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako využiť rekreačný poukaz a dovolenkovať na Slovensku o 55% lacnejšie

Doxx.jpg
Foto: Shutterstock
19. mája 2021 Autor Informačný servis Tlačiť

Plánujete letnú dovolenku, pobyt, či letné aktivity pre svoje deti?

Keďže je situácia v zahraničnom cestovnom ruchu aj naďalej ovplyvnená neustále sa meniacimi opatreniami, istou a bezpečnou voľbou ostáva dovolenka na Slovensku.

Výbornou možnosťou, ako si užiť dovolenku na Slovensku a naviac v týchto ťažkých časoch ušetriť, je využitie finančnej pomoci v podobe príspevku zamestnávateľa na rekreáciu zamestnancov.

Nezabudnite o príspevok na rekreáciu požiadať aj v tomto kalendárnom roku 2021.

Najmä v tomto období je dôležité, aby sami zamestnávatelia motivovali svojich ľudí k načerpaniu energie do ďalšej práce. Ideálnym nástrojom je poskytnutie rekreačného poukazu – príspevku na rekreáciu pre zamestnancov v elektronickej forme.

Takto poskytnutý rekreačný poukaz má pre zamestnávateľa viaceré výhody. Je oslobodený od daní a odvodov, ušetrí čas pri dokladovaní účelovosti a znižuje celkovú administratívnu záťaž na minimum.

Kedy vzniká nárok na príspevok na rekreáciu, aké sú výhody rekreačného poukazu, ako a kde príspevok na rekre využiť?

Nárok na rekreačný príspevok a jeho výška

V súvislosti so schválením novely Zákona č. 91/2010 Z. z. o podpore cestovného ruchu sú zamestnávatelia, ktorí zamestnávajú 50 a viac zamestnancov, povinní zamestnancovi poskytnúť príspevok na rekreáciu  vo výške 55 %  z celkovej sumy, najviac do sumy 275 eur ročne. Platí tu podmienka, že zamestnanec musí mať vo firme odpracovaných najmenej 24 mesiacov, pri plnom, či polovičnom úväzku. Nárok na rekre príspevok majú aj mamičky na RD, MD a zamestnanci dlhodobo PN.

Výhody rekreačného poukazu pre zamestnancov, zamestnávateľov aj ubytovacie zariadenia

Foto: Shutterstock

Rekreačný poukaz prináša pre rôzne skupiny viaceré výhody.

Zamestnanci majú spätné zúčtovanie – akoby „dovolenkovanie na úver“. Jednoducho povedané, s rekreačným poukazom majú možnosť ísť na dovolenku a až po užití dovolenky ju zaplatiť, a to buď jednorazovo, alebo v splátkach (mesačné zrážky zo mzdy).

Zamestnávateľom rekreačný poukaz na Karte DOXX zjednoduší celú agendu príspevku na rekreáciu, keďže nie je potrebné dokladovanie a kontrolovanie nároku a správneho použitia príspevku. Tým, že je celý proces online, vyhnú sa nielen zbytočnému „papierovaniu“ ale tiež archivácii dokumentov, čo vítajú najmä väčšie spoločnosti.

Hotelom a ubytovacím zariadeniam, ktoré majú záujem prijímať rekreačné poukazy v elektronickej podobe, je poskytnutá marketingová podpora a jednoduché online riešenia. Dokážu tak pohodlne akceptovať rekreačné poukazy na kartách (online zazmluvňovanie a prijímanie rekreačných poukazov, zabezpečenie ich automatického zúčtovania, prehľad o zrealizovaných transakciách, či platobné terminály vo fyzickej aj virtuálnej podobe). Môžu sa tak viac sústrediť na poskytovanie kvalitných služieb.

Vyberte si zo širokej ponuky pobytov po celom Slovensku

Naša krajina ponúka veľa možností, ako si čo najviac oddýchnuť a užiť voľné dni. Niekto dáva prednosť turistike a horskej dovolenke v Tatrách, alebo iní majú radi oddych vo wellness a uprednostňujú liečebné pobyty v kúpeľoch a aquaparkoch. Určite si každý zamestnanec vyberie to svoje.

Rekreačný poukaz môže využiť nielen zamestnanec, ale aj SZČO. Je možné vybrať si zo širokej ponuky pobytov, či dokonca detských táborov. Príspevok na rekreáciu môže zamestnanec použiť na úhradu pobytových balíkov, ktoré môžu zahŕňať aj stravovacie a iné služby súvisiace s rekreáciou, pre seba, svoju rodinu.

Jedinou podmienkou pobytových balíkov sú 2 prenocovania na území SR.

Kam na dovolenku s rekreačným poukazom DOXX?

  • Hotely, penzióny, apartmány s priamou platbou Kartou DOXX
  • Tisíce ubytovaní po celom Slovensku od KiskaTravel, Satur aj Boomer
  • Kúpeľné a wellness pobyty od najväčšieho špecialistu na relax – Relaxos.sk
  • Množstvo detských táborov ponúka Wachumba, Škola futbalu, CK Slniečko a iné.

Ako využiť rekreačný poukaz

V prípade, ak má spoločnosť uzatvorenú zmluvu s DOXX – Stravné lístky, má možnosť si vybrať na www.rekre.sk z množstva hotelov, penziónov, apartmánov aj táborov. Svoj rekreačný poukaz môže zamestnanec uplatniť buď priamo, alebo cez našich sprostredkovateľov.

Ak spoločnosť ešte nie je zazmluvnená, je potrebné najskôr uzavrieť zmluvu a zaregistrovať spoločnosť – aktiváciou bezplatného online účtu v Zákazníckej zóne. Na www.rekre.sk si dokáže aj sám zamestnanec podať svoju žiadosť jednoducho online. Po doručení karty DOXX a nabití príspevkom zamestnanca a zamestnávateľa si zamestnanec už môže vyberať na uvedenej stránke zo širokej ponuky chát, privátov, penziónov, táborov a hotelov. Vybraný pobyt si jednoducho zaplatí svojim rekreačným poukazom na Karte DOXX, buď online, alebo priamo v ubytovacom zariadení prostredníctvom terminálu. Až následne po dovolenke sa zamestnancom zúčtuje ich pomerná časť 45 %.

Zamestnávateľ však určí zamestnancovi vopred, akou formou bude zamestnanec prispievať na rekreačný poukaz: buď zrážkami zo mzdy alebo príspevkom zamestnanca vo forme úhrady.

https://youtu.be/CVJK466SQlU

V momentálnej situácii je viac ako potrebné uprednostniť dovolenku na Slovensku a podporiť tak po mesiacoch krízy domáci cestovný ruch. Aj od toho závisí prežitie mnohých podnikov, firiem a prevádzok. Využite príležitosť, ktorú prinášajú rekreačné poukazy, užite si dovolenku a spoznajte lepšie domovinu.

V prípade akýchkoľvek otázok Vám pomôžu naši obchodní manažéri, alebo kontaktujte Infoservis na bezplatnej linke 0800 166 556 či cez email infoservis@doxx.sk. Ak máte záujem o rekreačný poukaz DOXX, je možné sa zazmluvniť online priamo cez Zákaznícku zónu.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

dovolenkaDOXXPRpríspevok na rekreáciurekreačný poukaz

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

05dec8:30Čierne stavby v obci a prechod kompetencií na nové stavebné úrady8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X