Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

AURES Holdings rozširuje vedenie, spoločným generálnym riaditeľom skupiny sa stal Petr Vaněček

Karolina topolova a petr vanecek.jpg
Karolína Topolová a Petr Vaněček. Foto: AURES Holdings
21. februára 2024 Autor Informačný servis Tlačiť

Cieľom novej štruktúry top managementu je ešte viac podporiť rast skupiny.

Spoločnosť AURES Holdings, ktorá prevádzkuje sieť autocentier AAA AUTO, Mototechna, Auto Diskont a Driverama, vymenovala do funkcie co-CEO (spoločného generálneho riaditeľa) Petra Vaněčka, ktorý bol doteraz prevádzkovým riaditeľom. Petr Vaněček bude na pozícii generálneho riaditeľa pôsobiť s Karolínou Topolovou. Skupina tak chce ešte viac podporiť rast skupiny aj jej geografickú expanziu. AURES Holdings za minulý rok predal bezmála 100-tisíc vozidiel, pričom pôsobí na šesťdesiatich miestach v piatich krajinách.

„Rozšírenie najvyššieho vedenia spoločnosti je reakciou na náš rast, expanziu, digitálnu transformáciu a ešte väčší dôraz na zákaznícku spokojnosť. Rozhodli sme sa preto zloženie top manažmentu posilniť, aby sme rozvoju spoločnosti dali nový impulz. Budeme pokračovať aj ďalšími zmenami v organizačnej štruktúre spoločnosti, kde chceme dať väčší priestor na rast ďalším top manažérom,“ uviedla spoločná generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva AURES Holdings Karolína Topolová.

Karolína Topolová sa bude naďalej venovať strategickému riadeniu spoločnosti a jej obchodných aktivít, riadeniu vzťahov s investormi a partnermi, ESG, HR, Zákazníckeho centra, marketingu, komunikácie a backoffice. Do kompetencií Petra Vanečka budú spadať výkonné riadenie spoločnosti a obchodu, Mototechna Group (riešenie mobility pre privátnych zákazníkov aj malé a stredné firmy), digitalizácie, taktiež inovácie, IT, Data management a rozvoj pobočkovej siete. Jeho úlohou bude aj pokračovanie geografickej expanzie firmy so zameraním na rozvoj na poľskom trhu.

„Teším sa na svoju novú rolu, v ktorej sa na najvyššej úrovni podelím o kompetencie so svojou dlhoročnou kolegyňou Karolínou Topolovou, s ktorou nás spája 25 rokov úspešnej spolupráce. Vďaka tomu, že časť prevádzkových manažérskych kompetencií odovzdám novému manažérskemu tímu, budem sa môcť viac sústrediť na zásadné rozhodnutia týkajúce sa obchodnej stratégie a projekty inovácií a digitalizácie. Vďaka digitalizácii sme sa stali stredoeurópskymi lídrami v našom segmente a dosiahli škálovateľnosť nášho obchodného modelu aj v iných krajinách,“ uviedol nový spoločný generálny riaditeľ AURES Holdings a člen predstavenstva Petr Vaněček. Petr Vaněček tento rok oslávi 25 rokov svojho pôsobenia v spoločnosti. Podobne ako Karolína Topolová prešiel v spoločnosti množstvom pozícií, v jeho prípade od riadenia Zákazníckeho centra či šéfa výkupu, až k prevádzkovému riaditeľovi.

Rozšírenie najvyššieho vedenia AURES Holdings o pozíciu co-CEO (spoločného generálneho riaditeľa) je prvou fázou organizačných zmien v top manažmente spoločnosti, ktoré budú nasledovať v najbližšej dobe. Ich cieľom je posilniť riadenie firmy v čase jej rýchleho rastu a plánovanej expanzie najmä na poľskom trhu. Skupina AURES Holdings vlani dosiahla najlepší predajný výsledok vo svojej histórii, keď celkovo predala takmer 100-tisíc vozidiel.

Petr Vaněček v spoločnosti AURES Holdings začal pôsobiť pred 25 rokmi, v roku 1999. V rokoch 2015 – 2016 pôsobil vo funkcii viceprezidenta spoločnosti a od roku 2014, až do vymenovania za co-CEO, bol jej prevádzkovým riaditeľom. Je tiež členom predstavenstva. Počas svojho pôsobenia na pozícii prevádzkového riaditeľa viedol spoločnosť úspešne érou digitalizácie a transformoval ju do pozície technologického lídra vo svojom segmente. Petr taktiež stojí za úspechom rozvoja značky Mototechna, predajcu zánovných vozidiel a poskytovateľov riešení mobility. Petr Vaněček je ženatý a má dve deti.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

AURES Holdingsgenerálny riaditeľPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X