Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

AZZZ podporuje novelu o významných investíciách

AZZZ podporuje novelu o významných investíciách
Ilustračné foto: Stock - photo
24. júna 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR (AZZZ) podporuje prijatie poslaneckého návrhu novely zákona o niektorých opatreniach týkajúcich sa prípravy významných investícií, vrátane zmeny zákona o územnom plánovaní a stavebnom konaní (stavebný zákon).
 
„Považujeme za nevyhnutné, aby sa rozhodovací proces k schvaľovaniu investícií významných z hľadiska minimálne regionálneho, možno i celoštátneho, presunul na vyššiu, nad lokálnu úroveň,“ uviedol prezident AZZZ SR Rastislav Machunka.
 

Lokálne skupiny má prebiť verejný záujem

„Tento mechanizmus, ktorý sa už v súčasnosti uplatňuje pri výstavbe diaľnic a rýchlostných ciest, by mal zabezpečiť elimináciu lokálnych záujmových skupín vybavených zväčša emotívne ladenou argumentáciou, v prospech odborných postojov a všeobecného verejného záujmu,“ dodal. 
 
Novelu zákona o významných investíciách predložili v parlamente poslanci Maroš Kondrót, Michal Bagačka a František Petro (Smer-SD) so zámerom zefektívniť prípravu a realizáciu významných investícií.
 

Stavby nad 100 miliónov eur

Za významnú investíciu by sa mala považovať stavba s investičnými nákladmi minimálne 100 mil. eur namiesto súčasnej sumy 33,194 mil. eur (predtým 1 mld. Sk). Ďalšou podmienkou pre významnú investíciu malo byť, že stavba bude národohospodársky významná alebo jej realizáciou sa vytvorí najmenej tristo nových pracovných miest. Podmienka vytvorenia nových pracovných miest by mala z návrhu vypadnúť. 
 

Zákon asi pôjde z parlamentu na Ústavný súd

Opozícia novelu ostro kritizovala a KDH nevylúčilo, že v prípade jej schválenia v predloženej podobe sa obráti na Ústavný súd SR. Podľa predsedu poslaneckého klubu KDH Pavla Hrušovského novela zásadným spôsobom mení pravidlá vyvlastňovania tým, že ich zjednodušuje. Obmedzuje tiež práva obcí, ktoré boli doteraz účastníkmi konania a svojimi záväznými stanoviskami sa mohli vyjadrovať k návrhu na vyvlastňovanie.
 

Vyjadril tiež obavu, že za predloženou novelou sa skrýva obchodný zámer určitých podnikateľov alebo politikov. Parlament by má o novele zákona o významných investíciách hlasovať na pokračujúcej 21. schôdzi v utorok.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X