Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chyby v reči tela, ktoré úspešní ľudia nikdy nerobia. Ako ste na tom vy?

Businessman climbing an asphalt hill slouched
thinkstockphotos.com
13. júna 2016 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Reč tela hrá kľúčovú úlohu v našom každodennom živote, či už si to uvedomujeme, alebo nie. Od príležitostných interakcií s cudzími ľuďmi až po formálne stretnutia s kolegami – pomocou niekoľkých jednoduchých gest môžeme odhaliť o človeku veľa.

Dôvera a úspech ľudí závisí aj od reči tela, pre niektorých je súčasťou ich každodennosti, pre iných predstavuje len jemný dotyk s ich životom. Zoberte si príklad s úspešných ľudí a týmto gestám a prejavom sa vyhnite.

Vyhýbanie sa očnému kontaktu

Nedostatok očného kontaktu môže znamenať, že máte čo skrývať alebo že vám chýba záujem a dôveryhodnosť. Pokiaľ ide o komunikáciu na pracovisku, udržiavanie očného kontaktu je veľmi dôležité – vyjadruje dôveru, vodcovstvo a silu.

Slabé potrasenie rukou

Fotobanka Pixmac

Hoci podanie ruky trvá len pár sekúnd, môže natrvalo zanechať zlý dojem. Štúdia, ktorú v roku 2008 vykonali na Iowskej univerzite, zistila, že ľudia, ktorí začnú pohovor s pevným, silným podaním ruky sú vždy vnímaní v priaznivejšom svetle ako tí, ktorí podávajú ruku ako mŕtvu rybu.

Hrbenie sa

Hrbenie sa alebo zlé držanie tela signalizujú, že vám chýba sebavedomie a máte málo energie. Ak máte pokrivený chrbát a vaše ramená smerujú dovnútra, pôsobíte ako malý a neveľmi energický človek. Na druhej strane, pri správnom držaní tela, to znamená vzpriamený chrbát a vypnuté ramená, maximalizujete množstvo zaberaného priestoru a naznačujete kontrolu nad vecami okolo seba.

Prekrížené ruky

Prekrížené ruky môžu pôsobiť ako fyzická prekážka a naznačujú, že nie ste otvorený tomu, čo druhá osoba hovorí. Tiež, v závislosti od kontextu, pôsobia ako obranné gesto. Ak chcete, aby vás ľudia brali ako vnímavého a otvoreného človeka, nechajte si ruky spustené pozdĺž tela.

Prehnané gestá

Gestikulacia_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

Horlivé alebo zveličené gestá vyvolávajú dojem, že ste chaotická osoba a prikrášľujete pravdu. Pokiaľ máte sklon ku komunikácii s rukami, skúste používať malé riadené gestá, aby ste sa ukázali vodcovstvo a sebavedomie.

Nervozita

Nervozita môže zahŕňať hranie sa s vlasmi, hryzenie si pier alebo klopkanie prstami o stôl. Zvyčajne to signalizuje úzkosť či nezáujem z vašej strany, preto sa im radšej vyhnite. Pokiaľ sa uchádzate o zamestnanie, je to jedno z najväčších faux pas, ktoré môžete urobiť.

Narúšanie osobného priestoru

Ak stojíte k niekomu príliš blízko, naznačujete, že nemáte pochopenie pre jeho osobný priestor. Invázia do niečieho osobného priestoru pôsobí na ľudí nepríjemne. Vhodná vzdialenosť je 1 maximálne 2 metre.

Nedostatočný úsmev

Usmievanie sa demonštruje sebaistotu, otvorenosť a energickosť. Dokonca aj nervózny úsmev je lepší ako žiadny, treba však pamätať na to, aby ste to nepreháňali.

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

27jan7:30Základné ekonomické minimum7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Finančné riadenie,Manažérske zručnosti,Manažment

28jan7:30Kolektívne zmluvy - obsah, kolektívne vyjednávanie, postup a spôsob v roku 20207:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

28jan7:30Kolektívne zmluvy – obsah, kolektívne vyjednávanie – postup a spôsob v roku 20207:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X