Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chyby v reči tela, ktoré úspešní ľudia nikdy nerobia. Ako ste na tom vy?

Businessman climbing an asphalt hill slouched
thinkstockphotos.com
13. júna 2016 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Reč tela hrá kľúčovú úlohu v našom každodennom živote, či už si to uvedomujeme, alebo nie. Od príležitostných interakcií s cudzími ľuďmi až po formálne stretnutia s kolegami – pomocou niekoľkých jednoduchých gest môžeme odhaliť o človeku veľa.

Dôvera a úspech ľudí závisí aj od reči tela, pre niektorých je súčasťou ich každodennosti, pre iných predstavuje len jemný dotyk s ich životom. Zoberte si príklad s úspešných ľudí a týmto gestám a prejavom sa vyhnite.

Vyhýbanie sa očnému kontaktu

Nedostatok očného kontaktu môže znamenať, že máte čo skrývať alebo že vám chýba záujem a dôveryhodnosť. Pokiaľ ide o komunikáciu na pracovisku, udržiavanie očného kontaktu je veľmi dôležité – vyjadruje dôveru, vodcovstvo a silu.

Slabé potrasenie rukou

Fotobanka Pixmac

Hoci podanie ruky trvá len pár sekúnd, môže natrvalo zanechať zlý dojem. Štúdia, ktorú v roku 2008 vykonali na Iowskej univerzite, zistila, že ľudia, ktorí začnú pohovor s pevným, silným podaním ruky sú vždy vnímaní v priaznivejšom svetle ako tí, ktorí podávajú ruku ako mŕtvu rybu.

Hrbenie sa

Hrbenie sa alebo zlé držanie tela signalizujú, že vám chýba sebavedomie a máte málo energie. Ak máte pokrivený chrbát a vaše ramená smerujú dovnútra, pôsobíte ako malý a neveľmi energický človek. Na druhej strane, pri správnom držaní tela, to znamená vzpriamený chrbát a vypnuté ramená, maximalizujete množstvo zaberaného priestoru a naznačujete kontrolu nad vecami okolo seba.

Prekrížené ruky

Prekrížené ruky môžu pôsobiť ako fyzická prekážka a naznačujú, že nie ste otvorený tomu, čo druhá osoba hovorí. Tiež, v závislosti od kontextu, pôsobia ako obranné gesto. Ak chcete, aby vás ľudia brali ako vnímavého a otvoreného človeka, nechajte si ruky spustené pozdĺž tela.

Prehnané gestá

Gestikulacia_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

Horlivé alebo zveličené gestá vyvolávajú dojem, že ste chaotická osoba a prikrášľujete pravdu. Pokiaľ máte sklon ku komunikácii s rukami, skúste používať malé riadené gestá, aby ste sa ukázali vodcovstvo a sebavedomie.

Nervozita

Nervozita môže zahŕňať hranie sa s vlasmi, hryzenie si pier alebo klopkanie prstami o stôl. Zvyčajne to signalizuje úzkosť či nezáujem z vašej strany, preto sa im radšej vyhnite. Pokiaľ sa uchádzate o zamestnanie, je to jedno z najväčších faux pas, ktoré môžete urobiť.

Narúšanie osobného priestoru

Ak stojíte k niekomu príliš blízko, naznačujete, že nemáte pochopenie pre jeho osobný priestor. Invázia do niečieho osobného priestoru pôsobí na ľudí nepríjemne. Vhodná vzdialenosť je 1 maximálne 2 metre.

Nedostatočný úsmev

Usmievanie sa demonštruje sebaistotu, otvorenosť a energickosť. Dokonca aj nervózny úsmev je lepší ako žiadny, treba však pamätať na to, aby ste to nepreháňali.

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

22sep8:30Certifikovaný projektový manažér8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,žiadny

22sep8:30Zákon o cestnej doprave a jeho nadväznosti na zákonné povinnosti dopravcu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

22sep8:30Certifikovaný projektový manažér8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X