Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Deti v Šamoríne hýbali kostrou, aj rozumom

O2 sportova akade mia mateja to tha 3.jpg
Foto: O2 Športová akadémia Mateja Tótha
14. júna 2024 Autor Informačný servis Tlačiť

Na SUPERfinále školského športu v Šamoríne nechýbala ani O2 Športová akadémia Mateja Tótha, ktorá je súčasťou podujatia už tretí rok. Tento rok priniesla akadémia olympijského víťaza stánok, kde si mohli deti otestovať svoju pozornosť pred aj po pohybovej aktivite. Novinku si vyskúšali stovky účastníkov a zaujala aj učiteľov.

V Šamoríne sa konalo dvojdňové podujatie SUPERfinále školského športu, kde sa zišli stovky detí z celého Slovenska. Na najväčšie podujatie mladých športovcov na Slovensku sa prišiel pozrieť aj Ján Hrinko, štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a mládeže SR.

O2 sportova akade mia mateja to tha 1.jpg
Foto: O2 Športová akadémia Mateja Tótha

Pri stánku O2 Športovej akadémie Mateja Tótha sa zastavil aj štátny tajomník Ján Hrinko, a vyskúšal si test na pozornosť. „Šport je pre deti veľmi dôležitý. Pohybové aktivity ich rozvíjajú po všetkých stránkach, tak telesnej, ako aj duševnej, či kognitívnej. Pomáhajú mladým ľuďom zmysluplne tráviť svoj čas, čím majú aj významný preventívny charakter. Zvyšovanie pohybu detí a mládeže je preto jednou z priorít ministerstva a som rád, že sa nám to darí aj vďaka aktivitám, medzi ktoré patrí aj spolupráca so Športovou akadémiou Mateja Tótha, ktorá je najväčšou organizáciou svojho druhu na Slovensku,“ skonštatoval Hrinko.

O2 sportova akade mia mateja to tha 2.jpg
Foto: O2 Športová akadémia Mateja Tótha

Viaceré výskumy potvrdili koreláciu medzi pravidelným pohybom a zlepšením kognitívnych schopností. Preto O2 Športová akadémia Mateja Tótha priniesla na podujatie do Šamorína aktivitu „Pohnite kostrou, pohnete rozumom.“ Deti si urobili test pozornosti na tablete s okamžitým vyhodnotením, následne si prešli prekážkovou dráhou a opäť absolvovali test pozornosti. U väčšiny detí došlo k výraznému zlepšeniu pozornosti. Výsledky a popis testu dostali deti aj písomne. Ako sa s prekvapením vyjadrili učitelia, takéto krátke telovýchovné chvíľky, by sa zišli deťom napríklad pred písomkami. Mohli by sa tak lepšie sústrediť a pravdepodobne by dosahovali aj lepšie študijné výsledky.

O2 sportova akade mia mateja to tha 4.jpg
Foto: O2 Športová akadémia Mateja Tótha

Podujatie SUPERfinále školského športu organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a mládeže SR. Stretli sa na tu najlepší športovci zo všetkých krajov Slovenska, ktorí postúpili cez okresné a krajské kolá až do finále s pomedzi viac ako 50 000 zapojených žiakov a žiačok. Viac ako 1 300 detí tak bojovalo v celkovo osemnástich súťažiach. Podujatie podporili aj viaceré známe osobnosti zo sveta športu a televíznych obrazoviek.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

O2 Športová akadémia Mateja TóthaPRSUPERfinále

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

07aug8:30Zákon o sťažnostiach v praktických príkladoch8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

07aug8:30Zákon o sťažnostiach v praktických príkladoch8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

07aug8:30Ochrana zdravia pri práci s chemickými látkami a zmesami8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X