Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

dm v tomto roku podporí dobrovoľnícke projekty svojich spolupracovníkov vyše 43 000 eurami

Dm drogerie markt_dm spolocne 1 titulka.jpg
Foto: dm drogerie markt
24. mája 2024 Autor Informačný servis Tlačiť

V štvrtom ročníku realizácie spolupracovníckych projektov s podporou dm vybrali hodnotitelia 10 projektov, ktoré získajú financie zo zamestnaneckého grantu iniciatívy dm {spoločne}. V najbližších mesiacoch projekty do úspešného konca privedú ich koordinátori spolu s ďalšími dobrovoľníkmi z dm.

Dobrovoľnícka iniciatíva dm {spoločne} pravidelne vytvára priestor na to, aby sa jednotlivci angažovali v pomoci svojmu okoliu. Od roku 2021 ponúka všetkým v dm príležitosť získať finančnú podporu zo zamestnaneckého grantu, vedeného v Nadácii Pontis, aj pre svoj vlastný projekt. Spolupracovníci dm pritom na dobrovoľníčenie môžu použiť čas zo svojho pracovného fondu. „Je to náš spôsob, ako motivovať u spolupracovníkov všímavosť k potrebám komunity a podporiť návyk starostlivosti o ľudí a životné prostredie naokolo,“ vyjadrila sa Zuzana Vinklerová, prokuristka dm drogerie markt.

Hodnotiaca komisia, tvorená zástupcami dm a externými odborníkmi, vybrala z 18 prihlásených projektov 10 naprieč celým Slovenskom. Nasleduje realizačná etapa, kedy sa prihlasovatelia projektov stávajú ich koordinátormi: komunikujú so samosprávami, miestnymi združeniami či komunitou a organizujú priebeh prác. „Koordinácia dobrovoľníckeho projektu nie je žiadna rutina, pretože sa za malú chvíľu vie udiať veľa vecí. Túto rolu však vnímam aj ako príležitosť zdokonaliť sa v organizačných, prezentačných a komunikačných zručnostiach,“ opisuje koordinátorka Júlia Hodásiová pridanú hodnotu tejto iniciatívy.

Dm drogerie markt_dm spolocne 2.jpg
Foto: dm drogerie markt

Jej tohtoročný projekt s názvom Škola piatich živlov stavia na úspešnej spolupráci s občianskym združením Šóšárskych prameňov z roku 2022. Tentokrát sa budú venovať zemským živlom a spoločne s dobrovoľníkmi vybudujú chodník nad hladinou potoka, ktorý lesoparkom preteká, postavia v lese suchú saunu a už existujúcej saune zhotovia zelenú vegetačnú strechu. „V pláne je aj beseda o význame vzduchu-vetra ako priateľa aj ako nepriateľa človeka, beseda o stromoch ako vetrolamoch a workshop na zhotovenie veterného kolesa z prírodných materiálov,“ popisuje plánované edukačné aktivity Júlia.

Nadviazanie na spolupráce z minulých rokov nie je ničím netradičným, siedmi z desiatich tohtoročných koordinátorov sa do iniciatívy zapojili opakovane. Pre tých, ktorí, naopak, s vedením projektov či dobrovoľníctvom nemajú skúsenosti, ponúka iniciatíva dm {spoločne} pravidelnú podporu. „Počas spoločných stretnutí si zdieľame vzájomné úspechy a výzvy. Radíme si navzájom, inšpirujeme sa a pomáhame si,“ približuje Michal Garbiar, ďalší z koordinátorov.

Jeho projekt revitalizácie obecného parku v Hurbanovej Vsi je druhou etapou toho, čo v obci začal upravovať v predošlom ročníku: „Tento rok plánujeme pokračovať a doplniť ďalšie lavičky a koše, piškvorky, náučnú tabuľu aj tabuľu na kreslenie, knižnú búdku, solárne osvetlenie a rovnako aj vysadiť nové rastliny a kríky a osadiť búdky pre vtáčiky,“ menuje plány na rok 2024.

Dm drogerie markt_dm spolocne 3.jpg
Foto: dm drogerie markt

V troch uplynulých ročníkoch sa zrealizovalo 24 projektov a celková finančná dotácia pre ne predstavovala 108 703,71 €. Tohtoročná desiatka bude podporená sumou 43 168,12 €, pričom prostriedky pochádzajú z 2 alebo 3 % daní spolupracovníkov dm a z asignácie dane dm.

Vlastná zelenina dopestovaná na sídlisku, medzigeneračné stretnutia, rozvoj pozitívneho vzťahu k prírode, šírenie povedomia o význame včiel či revitalizácia verejného priestoru a mnoho iného sa tak aj vďaka nasadeniu dm koordinátorov a dobrovoľníkov zmení z nápadu na realitu.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

dmdm drogerie marktPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

08júl8:30Vedenie a motivácia výrobných pracovníkov - Teamleader vo výrobe8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Riadenie,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X